اخبار دنیای چاپ

زنان در جامعه در جهت استفاده از استعدادهایشان

زنان در جامعه

زنان در جامعه در جهت استفاده از استعدادهایشان ، با چارچوب و تعهدات خاصی مواجه هستند

سیده محدثه حسینی، شاعری از مینودشت است که اعتقاد دارد زنان در جامعه ایرانی با تعهدات عمیقی روبرو هستند که در برخی از مواقع باعث شده است از استعدادهای و توانمندی هایشان دور شوند.

سیده محدثه حسینی، بانویی است شاعر از استان گلستان و کارمند کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این استان می باشد. او دکترای ادبیات داشته و مدرس دانشگاه می باشد. این شاعر مینودشتی ، عضو هیات موسس انجمن شعر و ادبیات و کتابخانه این استان می باشد.

پیشنهاد مطالعه : حمایت از اهل قلم

اهل مینودشت و مسئول مرکز گالیکش و کارمند کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در استان گلستان است. او یکی از داوران و کارشناسان شعر در انجمن ادبی کانون بوده و در عرصه ملی و بین المللی دارای جوایز نفیسی گردیده است و چندین کتاب شعر نیز به چاپ رسانیده است که از آن جمله می توان به کتاب های غزل بن بست یعنی آسمان و ریل های کاغذی اشاره نمود.

سیده محدثه حسینی کتاب جدیدی با عنوان مثل چای صبحانه به چاپ رسانده است که مجموعه ای غزل و شعرهای بانوان مینودشتی بوده و در این خصوص می گوید : این کتاب مجموعه ای غزل است که با نام مثل چای صبحانه در تابستان 99 همزمان با شرایط شیوع کرونا انتشار یافته و به بازار روانه شد.

وی می افزاید: این کتاب شعر توسط انتشارات آثار برتر به چاپ رسیده و دارای چهل و دو غزل در هشتاد و هفت صفحه می باشد که موضوعات اعتقادی ، عاشقانه و اجتماعی را در بر می گیرد. از آن جایی که این کتاب همزمان با شیوع کرونا عرضه شده است، به صورت مجازی و با حمایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در شهر مینودشت، از آن رونمایی شده است.

شاعر مینودشتی در خصوص فرهنگ کتابخوانی در فضای مجازی، گفت : از آن جایی که پیش از شروع شرایط خاص کرونا، استفاده از این تکنولوژی در بسیاری از مردم تقویت شده و ارتباطات بین افراد آسانتر شده است، فعالیت در این فضا نیز موثر می باشد.

پیشنهاد مطالعه : روز ملی صنعت چاپ

وی می گوید کتاب مثل چای صبحانه در سایت فروشگاهی نبض هنر برای فروش گذاشته شده است و کتابفروشی ها در استان گلستان نیز، برای پخش و فروش این اثر همکاری های لازم را داشته اند. اما از آن جایی که بازار کتاب و فروش حضوری در این شرایط آسیب های زیادی دیده است، نیاز است که مدیریت های لازم صورت گرفته و تبلیغات موثری در فضای مجازی برای فروش و ارائه کتاب صورت گیرد.

سیده محدثه حسینی افزود : شخصا نیز با استفاده از پیج اینستاگرامی خود و ارسال از طریق پست، جهت توزیع و فروش کتاب اقدام نموده ام.

منبع : www.ibna.ir ا  زنان در جامعه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *