اخبار دنیای چاپ

با بالا رفتن قیمت های مواد اولیه در صنعت چاپ

با بالا رفتن قیمت

با بالا رفتن قیمت های مواد اولیه در صنعت چاپ ، ادامه فعالیت برای چاپخانه ها مساله شده است.

مدیرعامل تعاونی چاپخانه‌داران در این خصوص گفت : بالارفتن هزینه های مواد اولیه چاپ از قبیل مرکب و الکل ، این اواخر باعث شده است که بسیاری از چاپخانه داران به سختی افتاده و با مسائل جدی مواجه باشند.

احمدرضا اعتماد ‌مظاهری در خصوص شرایط فعلی مواد اولیه اضافه کرد : در شرایطی که نرخ ارز افزایش یافته است ، اقلام زیادی از کالاها و مواد اولیه در چاپ نیز به دلیل وارداتی بودن، تحت تاثیر قرار گرفته و تامین آن برای چاپخانه داران مشکل شده است. از طرفی قیمت ها نیز روبه افزایش بوده و تمامی این ها برای همکاران ما در صنعت چاپ دردسر شده است.

پیشنهاد مطالعه : برای بقا در دوران کرونا ، لازم است که ناشران کوچک اتحاد داشته باشند.

مظاهری به مسائل متعدد فعالان صنعت چاپ اشاره می کند و می گوید : در کنار تمامی مسائلی که چاپخانه داران با آن مواجه هستند، کمبود ارز نیز برای دولت به وجود آمده است که در حال حاضر با گذشت چهل روز از درخواست واردات، پاسخی از بانک مرکزی نداشته ایم .

وی افزود : درخواست های ارائه شده در خصوص واردات الکل بوده که برای چاپخانه ها نیاز است. هر ساله میزان لازمی از الکل وارد می شد که می توانست پاسخ گوی کمبود الکل در بازار باشد. الکل عمدتا با قیمت های بسیار ارزان تر از بازار در میان چاپخانه ها توزیع می شد که این کار باعث می شود قیمت ها در بازار تعدیل شود. در حال حاضر در تعاونی چاپخانه داران تهران، میزان محدودی از الکل موجود است که برای مصارف چاپخانه های کوچک به کار خواهد آمد.

پیشنهاد مطالعه : تخفیف زیاد هنگام فروش کتاب باعث از میان رفتن اعتماد خریداران است

مدیرعامل تعاونی چاپخانه‌داران تهران اضافه کرد : موضوع اصلی این است که نوسانان ارز باعث شده است که توان خرید بسیار افت کرده و اکنون حتی میزان الکلی که وزارت صنعت تایید کرده بود، در اختیارمان نیست. در حالی که اکنون چاپخانه ها با کمبود الکل روبرو هستند، ورود الکل های ناخالص در بازار ایجاد شده و باعث کاهش بازدهی ماشین های چاپ خواهد بود.

منبع : www.ibna.ir ا با بالا رفتن قیمت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *