اخبار دنیای چاپ

ادامه فعالیت کتاب فروشان، بستگی به فعالیت آن ها در فضای مجازی خواهد داشت.

فعالیت کتاب فروشان

مدیریت کتاب ‌فروشی در نمایشگاه کتاب کودک در این خصوص می گوید : این موضوع ضرورت دارد که کتاب فروشان خود را با شرایط فعلی جامعه و تغییراتی که در کسب و کارها ایجاد شده است وفق داده و با توجه به توسعه و پیشرفت مشاغل و روش های کاری در فضای مجازی، استراتژی کسب و کار خود را برای ادامه فعالیت تغییر دهند.

شهاب انوریه، که مدیرکتابفروشی در نمایشگاه کتاب کودک در خیابان انقلاب است می افزاید : بسیاری از کتابفروشی ها در این ماه های اخیر به دلیل شرایط ایجاد شده در خصوص کرونا تعطیل شده اند و این امکان دارد که این شرایط نیز در ماه های آتی نیز ادامه یابد.

پیشنهاد مطالعه : ثبت تقاضای نصب تابلو ی راهنما برای کتاب‌فروشان

وی می افزاید : آن چه که پیش بینی می شود این است که بیماری کرونا تا یکسال آینده نیز جامعه را درگیر خواهد کرد. از همین روست که خریدهای اینترنتی برای مردم بهترین راه است. این بستر برای بسیاری از افراد جا افتاد است و به خوبی می توان از آن برای فروش و عرضه کتاب به صورت جدی استفاده نمود.

همچنین انوریه ادامه می دهد : شاید این احتمال وجود داشته باشد که رویکرد جدید این باشد که به طور کلی فروش کتاب تنها به صورت آنلاین و اینترنتی باشد. به همین جهت نیاز است که محتواهای قوی و مناسب تولید شود که دارای کیفیت بسیار مناسبی بوده و مخاطبان جذب آن ها شده و آنها را خرید کنند.

وی در خصوص تخفیفی که در فروشهای اینترنتی کتاب اعمال می شود می گوید : از بهترین روش هایی که در بازاریابی و تبلیغ به کار گرفته می شود، ارائه تخفیف می باشد که در خرید های اینترنتی نیز بسیار تاثیر گذار است.

وی می افزاید : من چندان با تخفیف برای کتاب موافق نیستم از آن جایی که کتاب ها با یک قیمت تعیین شده به فروش می رسند و با توجه به رکود فروش کتاب در بازار ، این طرز فکر می بایست در میان مردم شکل گیرد که برای فروش کتاب، تخفیف نمی توان داد.

پیشنهاد مطالعه : برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب

مدیر کتابفروشی نمایشگاه کتاب کودک به امتیازاتی که هنگام فروش اینترنتی کتاب داده می شود اشاره دارد و می گوید: ارائه و فروش کتاب ها همچنان به قیمت های گذشته و هم زمان با خرید خواهد بود. همچنین می افزاید در این خصوص افزایش قیمتی نخواهیم داشت تا زمانی که لازم باشد خریدهای جدید صورت گیرد.

وی درباره لزوم منعطف بودن فعالان صنعت نشر و کتابفروشان نیز گفت: در شرایط فعلی نیاز است که با توجه به اجرای فعالیت های صنف ناشران و کتاب فروشان ، به صورت سنتی ، قدری انعطاف پذیر عمل کرده و خود را با شرایط جدید و فضای مجازی به روز نمایند.

منبع : www.ibna.ir

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *