اخبار دنیای چاپ

اجرای طرح تابستانه کتاب با بیست و شش کتابفروشی

طرح تابستانه کتاب

در مازندران اجرای طرح تابستانه کتاب با بیست و شش کتابفروشی شد

از این هفته طرح تابستانه کتاب در کتابفروشی هایی که در مازندران عضویت این طرح را دارند، شروع می شود. بدین ترتیب طی دو هفته آتی می توان از کتابهایی مشمول یارانه خرید کنند.

مؤسسه خانه کتاب و ادبیات ایران به جهت گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی و به منظور سهولت در خرید کتاب طرح تابستانه کتاب را در تمامی کشور با احرای طرح فصلی شروع خواهد کرد بدین ترتیب فروش یارانه ای کتاب در سطح وسیعی صورت خواهد گرفت.

پیشنهاد مطالعه : پنگوئن به کتابخانه‌های عمومی آمریکا کمک های ویژه ای ارسال می کند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نیز می گوید : این طرح در تمامی کشور شروع می شود و در استان مازندران نیز در کتابفروشی هایی که عضویت این طرح را دارند قابل اجرا خواهد بود.

عباس زارع در خصوص پراکندگی کتابفروشی های عضو ای طرح اظهار می کند : از تعداد کتابفروشی های عضو این طرح در استان مازندران ، چهارکتابفروشی در شهر ساری و باقی کتابفروشی ها در دیگر شهرستان ها می باشد. بدین ترتیب ساکنین استان مازندران می توانند از این شرایط استفاده کنند.

وی می افزاید : روش اجرای این طرح بدین گونه است که برای هر فرد با کدملی، یارانه بیست درصدی جهت خرید کتاب منظور می شود سقف این یارانه برای هر نفر سی هزار تومان است در صورتی که خرید یکصدو پنجاه هزار تومان داشته باشد.

همچنین این مسئول فرهنگی می گوید برای آن که افراد بتوانند از میزان یارانه بیشتری بهره مند شوند پیشنهاد می شود که به صورت خانوادگی خرید کنند. از آن جایی که محدودیتی برای ارائه کدملی خانواده نیست بنابراین می توان از کدملی اعضای خانواده نیز استفاده نمود و برای خرید کتاب اقدام نمود.

پیشنهاد مطالعه : ادامه فعالیت کتاب فروشان، بستگی به فعالیت آن ها در فضای مجازی خواهد داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران افزود: توصیه می شود در شرایطی که نمایشگاه کتاب برگزار نخواهد شد، افراد از کتابهای مورد علاقه ی خود فهرستی تهیه کرده و با بررسی قیمت آن ها از این طرح استفاده نمایند. او می افزاید در طرح بهار کتاب که به مدت یازده روز در مازندران به اجرا درآمد، تقریبا بیست و پنج کتابفروشی در تمامی استان در این طرح عضو شدند.

زارع می گوید مازندرانی ها از این طرح به خوبی استقبال کرده و تعداد زیادی کتاب به فروش رسید که در این شرایط استان مازندران در میان ده استان برتر این طرح ثبت گردید.

منبع : www.ibna.ir  طرح تابستانه کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *