اخبار دنیای چاپ

هفده درصد فروش طرح تابستانه کتاب در تهران

طرح تابستانه کتاب در تهران

طرح تابستانه کتاب در سال 99 از هجده مرداد آغاز شده و تا سی ام مرداد ادامه دارد. در چهاردهمین دوره طرح های فصلی حدود هفتصد کتاب فروشی از کل ایران مشارکت داشته و حدود ششصد کتابفروشی در مراکز استان ها واقع شده است.

با بررسی انجام شده از پایگاه اطلاع‌رسانی طرح تابستانه تا امروز بیست و هشتم مرداد، حدود چهارصد هزار نسخه کتاب به فروش رسیده است که ارزش آن حدود یکصدو چهل هزار میلیارد می باشد.

این آمارها نشان می دهد که در تهران بیست و سه میلیارد فروش از حدود پنجاه هزار نسخه کتاب انجام شده و این نشان می دهد که هفده درصد از فروش طرح تابستانه در این ده روز در تهران بوده است. در استان تهران حدود یکصدو نوزده کتاب فروشی مشارکت داشته اند که یکصد کتابفروشی در تهران و باقی آن ها در شهرستان های این استان بوده است.

پیشنهاد مطالعه : شهر تهران از مناطق محروم در خصوص دسترسی به کتابخانه است !

کتاب‌فروشی‌های پر فروش طرح تابستانه کتاب کدامند ؟

مطابق اطلاعات بدست آمده تا امروز بیست و هشتم مرداد ماه ، در این طرح تابستانی کتاب ده کتاب فروشی به عنوان کتابفروشی برتر و پر فروش ثبت شده اند که از آن میان می توان به کلبه کتاب جهرم ، کتاب رشد اهواز ، دنیای کتاب قم ، پاتوق کتاب شهرکرد، پاتوق کتاب اراک ، کتاب فرازمند رشت ، پاتوق کتاب شیراز، کتاب رشد مرکزی اهواز، کتابفروشی ثالث اشاره نمود.

با شعار کتاب بخوانیم و ایمن بمانیم طرح تابستانه کتاب در سال 1399 که از هجده مرداد تا سی ام مرداد خواهد بود می توان تا سقف خرید یکصدو پنجاه هزار تومان خرید کرده و تخفیف دریافت نمود.

پیشنهاد مطالعه : طرح های فصلی کتاب فروشی ها را از تعطیلی نجات داد

در میان استان های کشور، استان‌های تهران، اصفهان ، قم ، خوزستان ، مازندران ،خراسان رضوی، فارس، گیلان، کردستان و آذربایجان شرقی از استانهایی بوده اند که تعداد فروش زیادی داشته اند. در این طرح با رعایت شرایط خاص ویروس کرونا و رعایت بهداشت و فاصله گذاری اجتماعی ، کتاب ها به صورت غیر حضوری نیز در تمامی کتابفروشی ها به فروش رسیده است.

منبع : www.ibna.ir ا  طرح تابستانه کتاب در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *