اخبار دنیای چاپ

یارانه مربوط به ارسال کتاب با پست تا اواخر شهریور تمدید شد

یارانه مربوط به ارسال کتاب

آزاده نظربلند در خصوص طرح ارسال یارانه ای کتاب گفت : از اواخر اسفند تا روزهای پایانی مردادماه ، حدود یکصدو هشتاد هزار کتاب به روش پستی ارسال شد که شامل پانصدو پنجاه و پنج هزار کتاب بوده است که در تمامی ایران توزیع شده است. با اشاره به استقبال مردم از طرح یارانه ارسال کتاب گفت: از ۲۵ اسفند تا پایان مرداد، ۱۸۵ هزار مرسوله پستی در ۵۵۵ هزار عنوان کتاب به سراسر کشور ارسال شده که این طرح تا آخر شهریور ادامه دارد. یارانه مربوط به ارسال کتاب

پیشنهاد مطالعه : در شرایط فعلی بهترین کار برای ترویج کتابخوانی تابستانه کتاب است.

آزاده نظر‌بلند، معاون کتاب و فرهنگ خانه کتاب و ادبیات ایران در خصوص تمدید این طرح تا پایان شهریور ماه خبر داد و اضافه کرد : سه معاونت نمایشگاه های فرهنگی ایران ، خانه کتاب و بنیاد شعر و ادبیات با هم ادغام شده و با تشکیل دو مدیریت ارائه خدمات به حوزه های نشر و کتاب و جشنواره های فرهنگی در دسته بندی فعالیت آنان قرار گرفت.

وی ادامه داد:

در حال حاضر جشنواره های حوزه کتاب برقرار بوده و اهل قلم به خوبی از آنان استقبال کرده اند هر چند در شرایط شیوع کرونا تمامی فعالیت های منجر به برگزاری جلسات و رویدادها تحت تاثیر بوده است اما سرای اهل قلم فعالیت های خود را به صورت غیر حضوری و آنلاین ادامه داده اند.

معاونت خانه کتاب می افزاید : در خصوص جلسات مربوط به خانه کتاب با رعایت بهداشت و فاصله اجتماعی در طول هفته سه نشست بر حسب ضرورت در فضای مجازی شکل می گیرد. این جلسات در حالتی برگزار می شودکه دیگر به صورت آزاد کسی شاهد بحث ها نبوده و دو یا سه مهمان در این جلسات و نشست ها حضور داشته و پخش زنده آن ها در فضای مجازی وجود دارد و می توان فیلم های ضبط و بارگذاری شده رد اینستاگرام را نیز مشاهده نمود.

پیشنهاد مطالعه : کتاب یک زبان مشترک میان بیماران و پزشک است

وی ادامه داد : این نشست ها به خوبی اطلاع رسانی شده و منتشر شده است در کنار آن با شرایط محدودیت های کرونا در کشور ، ارائه خدمات بیمه و وام برای اهل قلم انجام شده و ادامه دارد و نویسندگان را جهت پیگیری بیمه و اخذ وام به صندوق اعتباری هنر معرفی خواهیم کرد. قسمتی از تامین اعتبار این وام ها نیز از طریق بانک صادرات انجام خواهد شد.

منبع : www.ibna.ir ا یارانه مربوط به ارسال کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *