اخبار دنیای چاپ

ثبت تقاضای نصب تابلو ی راهنما برای کتاب‌فروشان

ثبت تقاضای نصب تابلو

حمیدصابر فرزام، به آئین نامه اجرایی اشاره می کند که در آن نصب کردن تابلو های راهنما برای ناشران و کتابفروشان آورده شده است. وی می گوید: ناشران و کتاب فروشان می بایست به سامانه Tehran.ir مراجعه کرده و با هماهنگی اداره اصناف زیباسازی ، درخواست خود را ثبت نمایند.

معاون تبلیغات سازمان زیباسازی تهران، حمیدصابر فرزام، در این خصوص بیان می دارد : این آئین نامه اجرای که توسط شورای شهر تهران تصویب شده است، الزام می دارد که در مناطق بیست و دو گانه شهرداری تهران، نصب تابلوی راهنما برای ناشران و کتاب فروشان از سوی اداره تبلیغات سازمان زیباسازی اجرایی گردد.

همچنین فرزام در این خصوص می افزاید : برای نصب تابلو راهنما شرایطی را شورای شهر تهران تصویب کرده است و به سازمان زیباسازی ابلاغ نموده است که شامل مواردی مانند آن که در منطقه های متفاوت شهرداری، چه نوعی از تابلو اختصاص یابد. بر اساس نظر سازمان هیچ تفاوتی مابین کتاب فروشان در اجرای طرح ابلاغ شده نیست به همین دلیل تمامی فعالان صنعت نشر می بایست به سایت Tehran.ir مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت نمایند. ثبت تقاضای نصب تابلو

پیشنهاد مطالعه : برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب

حمید صابرفرزام درخصوص نگاه های منتقدانه برای نبود تابلو در کتاب فروشی ها که در سال گذشته نیز مطرح شده بود و در منطقه های خاص از تهران به اجرا در آمد می گوید: طرح نصب تابلو در منطقه 2 شهرداری تهران به صورت آزمایشی اجرا شد که با توجه به ابلاغیه و مصوبه ای که از سوی شورای شهر تهران در خصوص به اجرا در آمدن نصب تابلو صادر شده است، شکل استاندارد خواهد داشت.

روش کار چنین است که در صورتی که کتاب فروشی در خیابانی فرعی قرار داشته باشد، تابلو در فاصله ای مناسب در خیابان اصلی واقع می شود. این کار مطابق با استانداردهای تعیین شده در خصوص نصب تابلو برای مراکزی مانند داروخانه ها می باشد.

معاون تبلیغات سازمان زیباسازی تهران می افزاید : ضروری است که کتاب فروشان و ناشران درخواست خود را جهت نصب تابلو به سازمان زیباسازی ارسال کرده و آن را به عنوان یک مسئولیت اجتماعی منظور کرده و اعلام تقاضای خود را یک مسیرعادی تلقی نمایند. این یک حقیقت است که ممکن است که کتابفروشی که در خیابان اصلی واقع شده است به تابلو نیاز نداشته باشد. اما سازمان با شناسایی کتاب فروشی ها برای نصب تابلو نیز اقدام می نماید.

پیشنهاد مطالعه : مطالعه می تواند مغز را شارژ می کند

فرزام همچنین در خصوص تعاملاتی که با اتحادیه کتاب فروشان تهران در این خصوص داشته است بیان می دارد : با اتحادیه ناشران در خصوص شناسایی کتاب فروشان بابت نصب تابلو هنوز تعاملی صورت نگرفته است اما برای اجرایی کردن این طرح نیاز به ارتباط با این مرجع احساس می شود.

وی می افزاید : کتاب فروشان موظف هستند که تا به سازمان زیباسازی در خصصو نصب تابلو، عوارض پرداخت نمایند. مطابق با این مصوبه کتاب فروشان نیز همانند صنف های دیگر فرهنگی ، بر اساس اندازه ی مغازه می توانند تابلو نصب نمایند که برای این کار استانداردهایی منظور است که با نظر کارشناسان امکان پذیر است.

منبع : www.ibna.ir ثبت تقاضای نصب تابلو

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *