اخبار دنیای چاپ

درخواست کتاب فروشی های اهوازی

کتاب فروشی

درخواست کتاب فروشی های اهوازی جهت بالابردن اعتبار در طرح های حمایتی

طرح تابستانه کتاب در سال 99 چند روزی است که به اجرا درآمده است طرح که می تواند در شرایط نامناسب فعلی که در اقتصاد کشور حاکم است، جانی دوباره را به حوزه کتاب و نشر بدمد. کتاب فروشی های خوزستانی خواستار افزایش اعتبار طرح های حمایتی در طرح های فصلی هستند.

در شرایط رکود بازار نشر و کتاب بر اثر شیوع کرونا و عدم برگزاری نمایشگاه کتاب، برگزاری طرح های فصلی می تواند قسمتی از این شرایط را تغییر داده و جریانی دوباره را در این چرخه ایجاد نماید. این یک مداوای موقت برای سرپا نگاه داشتن شرایط فعلی در فروش کتاب می باشد.

پیشنهاد مطالعه : با فروش اینترنتی توانستیم از رکود حاصل از کرونا بیرون بیاییم

در این طرح تابستانه که چهاردهمین مرحله از طرح های فصلی به شمار می آید، هجده کتابفروشی در تمامی استان خوزستان عضو شده اند که یازده کتابفروشی در شهر اهواز و هفت کتابفروشی دیگر در شهرستان های دیگر می باشند. در جهت بررسی قوت و ضعف این طرح با چند کتابفروشی اهوازی گفتگو کردیم.

طرح تابستانه، مسکن و مرهمی برای کتاب‌فروشان

منصور رئیسی مدیر کتاب فروشی شرق اهواز، درباره طرح تابستانه می گوید : این طرح می تواند مرهمی برای کتاب فروشان باشد. در ماه های اخیر به جهت کرونا بسیاری از کتابفروشی ها در تمامی ایران رو به تعطیلی گذاشته اند. مسائل زیادی در پیش روی فعالان این صنعت و کتاب فروشان است. در اهواز البته کتابفروشی تعطیل نشده است و وجود طرح های فصلی تاثیر مثبتی بر روند فعالیت ناشران و کتابفروشان گذاشته است.

وی همچنین می افزاید : تلاش های خوبی از سوی معاونت فرهنگی خانه کتاب انجام شده است. برگزاری طرح هایی حمایتی و زیرساختی توسط خانه کتاب توانسته است این فضا را کمی تغییر دهد. اختصاص دادن تخفیف برای سقف خرید 150 هزارتومانی با کد ملی باعث شده است که این بازار کمی رونق گیرد.

پیشنهاد مطالعه : اجرای طرح تابستانه کتاب با بیست و شش کتابفروشی

مدیر این کتاب فروشی در خصوص مراجعین دوره ای در این گونه طرح های می گوید : بسیاری از مخاطبان برای شروع طرح های فصلی منتظر هستند تا این امکان را داشته باشند که کتابهای مورد نیاز خود را خرید نمایند. وجود تخفیف در طرح خریدهای مجازی باعث شده است که فروش های غیرحضوری بسیار رونق بگیرد. کتاب شرق نیز مانند دیگر کتابفروشی های این استان، از طریق فروش های اینترنتی و غیر حضوری به همراه تخفیف های دیگر ، تلاش کرده است که در کنار طرح های فصلی ، خدمات مناسبی را به مخاطبان ارائه نماید.

منبع : www.ibna.ir

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *