اخبار دنیای چاپ

در شرایط فعلی بهترین کار برای ترویج کتابخوانی تابستانه کتاب است.

ترویج کتابخوانی

به گزارش تهیه شده از طرح تابستانی کتاب در آذربایجان‌غربی، تابستانه کتاب 99 از طرح های ارزشمند و حمایتی است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص فعالان حوزه نشر و کتابفروشی انجام داده است و با کمک موسسه خانه کتاب درجهت رواج بیشتر کتاب و کتابخوانی اجرایی شده تا بتوان در سراسر کشور از صنف کتابفروشان حمایت های لازم صورت گیرد.

برای آن که بتوان بهتربا این طرح آشنا شده و تاثیرات مثبتی که بر روند فروش در کتابفروشی های استان آذربایجان غربی داشته است را بشناسیم ، با تعدادی از فعالان این حوزه گفتگو کردیم. این قشر که عمر خود را در جهت روشن ماندن چراغ کتاب و کتابخوانی صرف نموده اند و با جان و دل و علاقه در این خصوص فعالیت نموده و همواره با چالش های آن کنار آمده اند.

پیشنهاد مطالعه : شهر تهران از مناطق محروم در خصوص دسترسی به کتابخانه است !

رضا تقی‌زاده ابهری، مدیر کتابفروشی دُرنا در شهر زیبای ارومیه، از جمله کتابفروشی هایی است که در این طرح تابستانه 99 شرکت کرده است . وی دراین باره می گوید: در شرایط فعلی و شیوع کرونا ، این طرح بهترین راهکار جهت ترویج کتابخوانی بوده و توانسته است به این حوزه کمک کند. اما انتظار می رود که نمایشگاه کتاب مجدد حداقل سالی یک الی دوبار برگزار شود.

پیشنهاد مطالعه : طرح های فصلی کتاب فروشی ها را از تعطیلی نجات داد

وی می افزاید : برخی کاستی ها در اجرای این طرح ها وجود دارد به عنوان مثال طراحی و نشر پوسترهای طرح تابستانه در مقایسه با طرح بهار بسیار دیر تهیه و پخش شده است. همچنین می افزاید در سال های اخیر در طرح های فصلی شرکت کرده ام و به دلیل فرهنگی بودن طرح نیاز است که همگی در آن همکاری کنیم . ایشان ادامه می دهد : در کتابفروشی خود به دنبال درآمد مادی نیستم اما با طرح هایی این چنین موافقت کرده و همکاری های لازم را انجام می دهم .

منبع : www.ibna.ir ا ترویج کتابخوانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *