دانستنی ها

چاپ آنلاین کتاب

در سال های گذشته ، هنگامی که چاپ به صورت رنگی به وجود آمد در میان بسیاری از شرکت ها مورد استقبال قرار گرفت. با پیشرفت روز افزون صنعت چاپ در ایران ، چاپ کتاب نیز بیشتر شکل گرفت و فناوری های جدیدی به این صنعت راه یافت به طوری که اکنون تکنولوژی نانو در جوهرها راه پیدا کرده و راه های پاشش جوهر نیز تغییر کرده است. در این میان چاپ آنلاین کتاب نیز توانست مسیر چاپ کتاب را هموار تر سازد.

چاپ آنلاین کتاب

 

درخواست برای چاپ کتاب هر روزه بیشتر شده و نحوه ی سفارشات نیز متفاوت شده است ، ظهور فناوری چاپ دیجیتال توانست در کنار چاپ سنتی کتاب ، موفق عمل کند و به دلیل مزایای بسیاری که دارد ، کاربردی تر باشد. کتاب های عکس دار که به صورت دیجیتال و آنلاین وارد صنعت چاپ شدند ، تاثیر زیادی در کیفیت چاپ و نوع چاپ داشته باشند و چاپ آنلاین کتاب یکی از روش های موثر برای نویسندگان شد.

امروزه می بینیم که به روش آنلاین سفارشات برای چاپ دیجیتال ارسال می شود. یکی از دغدغه های نویسندگان ، تعداد تیراژ کتاب شان است که با روش چاپ سنتی محدودیت هایی وجود داشت. اما با چاپ آنلاین کتاب ، می توان در هر تیراژی ، حتی یک جلد را نیز تهیه کرد و یا مطابق با میزان تقاضا در چندین مرحله و به تعداد کمتر ، چاپ را سفارش داد.

در چاپ آنلاین کتاب یا همان چاپ دیجیتال کتاب نیازی به پروسه ی پلیت نیست و تنها با یک فایل پی دی اف می توانید آن را برای چاپ ارسال کنید و در این خصوص هیچ محدودیتی را نخواهید داشت. ضمن آن که هزینه ی کمتری را نیز متقبل خواهید شد.

 

چاپ کتاب چه ضرورتی دارد ؟

در عصر جدید که تکنولوژی و علوم و فنون در حال پیشرفت زیادی هستند ، تغییرات و رشد با سرعت بیشتری اتفاق می افتد. این پیشرفت ها چنان با سرعت اتفاق می افتد که نمی توان گذشت زمان را حس کرد . از طرفی برای ابراز ایده ها و دستاوردها زمان و شرایط خاصی نیاز است و اگر دیرتر ارائه شود چه بسا ایده ها و فناوری های نوینی جای آن را بگیرند. حتی اگر یک ایده ی ادبی ناب باشد با گذر زمان ممکن است از جذابیت آن کاسته شود.

شاید بهتر باشد متنی را که خلق کرده اید و یا حاصل مطالعات و تحقیق خود را سریعتر چاپ نمایید و این کار با چاپ آنلاین کتاب میسر است . شاید نیاز باشد که تنها به چاپ کتاب به روش های سنتی اکتفا نکنید و نیاز باشد همگام با پیشرفت تکنولوژی ها ، شما هم همگام با آن قدم بردارید و اثر خود را ثبت کنید. چاپ آنلاین کتاب در اندازه های قطع وزیری ، قطع پالتویی ، قطع جیبی و رحلی بزرگ و کوچک امکان پذیراست.

مراحل چاپ آنلاین کتاب

چاپ آنلاین کتاب راه مناسبی برای ثبت اثر شما به روش مدرن است همچنین باعث می شود تا زمان کمتری را برای این کار صرف نموده و هزینه کمتری را نیز بپردازید. امروزه برای نگارش کتاب ، ترجمه متون و یا جمع آوری و تالیف یک کتاب نیاز است که زمان بندی مناسبی را داشته و با تعهد به آن ، کار را آماده سازید و به عنوان کتاب به چاپ برسانید. به دلیل اینکه :

  • با گذر سریع زمان نیاز است که کوتاه ترین زمان و راه را برای ثبت و چاپ کتاب خود داشته باشید.
  • در صورتی که قرار باشد چاپ کتاب به شکل سنتی انجام شود ، به جهت تیراژ بالا قیمت کتاب نیز افزایش می یابد اما در چاپ آنلاین کتاب ، برای هر نسخه ی کتابی که تهیه شده ، قیمت ثابت است.
  • این یک حقیقت است که سلامتی انسان ها و دیگر موجودات زنده و البته محیط زیست بسیار حائز اهمیت است بنابر این هرچه از روش هایی که مضر هستند و از مواد شیمیایی استفاده می شوند دور تر باشیم ، مناسب تر است.
  • در چاپ آنلاین کتاب به روش سیاه و سفید هزینه پایین است . این می تواند برای نویسندگان اقتصادی باشد.
  • چاپ محدود در کتاب آنلاین کتاب ، یکی از مزیت های مناسب این نوع چاپ است.
  • از آن جایی که پروسه ی پلیت حذف می شود و چاپ به شکل مستقیم از کامپیوتر بر روی کاغذ صورت می گیرد ، می توان تعداد محدودی را چاپ نمود و این برای کسانی که مدت زمان کمتر و هزینه ی پایین تری را مد نظر دارند بسیار مناسب به نظر می رسد.
  • با چاپ آنلاین کتاب این قابلیت ایجاد می شود که در هر نسخه از چاپ ، تغییرات و اصلاحات انجام شده مجدد چاپ گرفته شود.
  • به دلیل پایین بودن هزینه در چاپ آنلاین کتاب ، امکان آن برای همگان میسر است . این نکته برای کسانی که تمایل دارند دل نوشته ها و یا خاطرات خود را نیز چاپ نمایند گزینه ی مناسبی است . همچنین ثبت و چاپ پایان نامه ها به شکل کتاب یکی از امتیازاتی است که دانشجویان و محققان می توانند به آن تکیه کنند و این امر با چاپ آنلاین کتاب میسر است. زیرا می توانند حتی یک جلد را چاپ کرده و هزینه ای اضافی پرداخت نکنند. از طرفی در صورتی که بخواهند به فروش کتاب نیز فکر کنند می توانند با تعداد کمتر شروع کنند تا میزان ریسک آن به حداقل برسد.

مهم ترین مزیت چاپ آنلاین کتاب حذف پلیت است

در ایران و در صنعت چاپ ، پلیت به سیستم انتقال متون و اطلاعات آماده شده  به کاغذ می باشد که در برخی از ناشران به زینک نامیده می شود . فرآیند پلیت دارای هزینه ی بالایی است و مدت زمان زیادی طول می کشد تا کتاب به چاپ برسد . از طرفی برای این کار نیاز است که تعداد بیشتری از درختان بریده شده و محیط زیست را دچار آسیب می کنند و البته سلامتی انسان ها و دیگر موجودات زنده نیز با این روند به خطر می افتد . در این روش سنتی از چاپ لیتوگرافی ، چاپ افست و یا چاپ فلکسوگرافی بهره می گیرد. با چاپ آنلاین کتاب و حذف پلیت در این مسیر و رفع محدودیت تیراژ چاپ ، گامی موثر و مفید در این راستا برداشته شده است. تا ضمن ترویج و انتقال اطلاعات به شکل کتاب به دیگران ، در حفظ محیط زیست نیز موثر باشیم .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *