دانستنی ها

تعرفه چاپ افست

تعرفه چاپ افست

تعرفه چاپ افست

تعرفه چاپ افست : شاید تا کنون در خصوص چاپ افست شنیده باشید این یک سیستم چاپ است که مدت های زیادی است در صنعت چاپ حضور دارد و امروزه به شکل بسیار پیشرفته تری در کتاب چاپ و نشر کتاب ، در خصوص چاپ انواع کاتالگ ، پوستر و بروشور نیز مورد استفاده قرار می گیرد و می توان با این سیستم به خوبی بر روی کاغذ با کیفیتی بسیار خوب ، در هر تیراژی که می خواهید کار چاپ را انجام دهید. تعرفه چاپ افست نیز برای تیراژ بالا بسیار مناسب است.

در چاپ افست از سیستم رنگی بهره گرفته می شود و هر رنگ به شکل جداگانه ای روی کاغذ چاپ خواهد شد . دستگاه هایی که برای این کار استفاده می شوند می توانند از یک تا پنج ستون رنگ داشته باشند . انتشارات کتاب آرا با سال ها تجربه در خصوص چاپ و نشر کتاب ، با بهره گیری از سیستم پیشرفته و به روز چاپ افست و دیجیتال ، توانسته است در این حوزه خوش درخشیده و خدمات شایسته ای را در حوزه ی فرهنگ سازی و ترویج کتاب و کتاب خوانی ارائه نماید.

بیشتر بخوانید : ثبت کتاب در کتابخانه ملی

هدف کتاب آرا این است که بتواند به نویسندگانی که دغدغه ی چاپ کتاب های ارزشمند خود را دارند یاری رسانده و مسیر چاپ را برایشان آسان تر گرداند . این کار در مجموعه ی کتاب آرا در تمامی زمینه های ویراستاری ، طراحی جلد کتاب ، دریافت مجوزهای لازم و پخش کتاب میسر بوده است و شما می توانید همچون یک مشاور معتمد کتاب آرا را درکنار خود حس کنید و با خاطری آسوده به نوشتن کتاب هایتان بپردازید.

طراحی در چاپ افست

 در چاپ افست اولین کاری که باید انجام شود طراحی است این کار همان طور که در مقالات دیگر نیز به آن اشاره شد کاری است که نیاز به تخصص و تجربه داشته و بسیار حساس است . شاید فردی که دارای تخصص گرافیکی باشد و به عنوان مثال فتوشاب بداند بتواند به شما طرحی را پیشنهاد داده و تصاویری را به شما ارائه دهد .

اما به حتم در صورتی که با طراحی استاندارد و اصولی کتاب آشنا نباشد نمی تواند طرحی مناسب خلق نماید که از نظر بصری بتواند مخاطب را جذب کرده و پیام کتاب را نیز به خوبی منتقل نماید زیرا این کار در کنار تخصص به تجربه نیز احتیاج دارد .

بیشتر بخوانید : نحوه تبدیل نوشته به کتاب

از همین رو به شما توصیه می شود طراحی کتاب خود را جدی گرفته و آن را به فردی مجرب بسپارید طراحان گرافیکی که در این خصوص تجربه ی کافی دارند می توانند به آسانی مطابق با اصول طرحی ترکیبی از نوشتار و تصویر را ایجاد نمایند. مراحل طراحی در تعرفه چاپ افست موثر است .

تعرفه چاپ افست 2

 

لیتوگرافی در چاپ افست

هنگامی که کتاب به شکل کامل ویراستاری ، طراحی و صفحه آرایی شد به لیتوگرافی فرستاده می شود تا با کمک دستگاه ایمیج ستر فیلم تهیه شود این کار بر اساس رنگ ها بوده و برای هر رنگ یک فیلم جداگانه آماده می شود پس از آن که فیلم از رنگ ها آماده شد و فیلم فایل ها نیز تهیه گردید آن ها را در دستگاه قید کپی قرار داده و به آن نور می دهند

این نوردهی باعث می شود که نقش و طرح فیلم روی زینک افتاده و برای هر رنگ یک زینک تهیه شود .

تعرفه چاپ و کاربرد آن

در خصوص ماشین و دستگاه چاپ نیز به مدل دستگاه بستگی دارد و به طور کلی از غلطک هایی تشکیل شده است که می تواند مرکب را در سطحی یکدست کرده و به سوی زینک ها هدایت نمایند این زینک ها در مرحله ی اول با غلطک آب مرطوب می شوند و سپس توسط غلطک دیگری رنگ روی آن ها قرار می گیرد در نهایت نقش ها از زینک به روی لاستیک چاپ قرار گرفته و سپس بر روی کاغذ انتقال می یابند .

بیشتر بخوانید : چاپ ارزان کتاب 

مزایا و معایب چاپ

چاپ افست سیستمی از چاپ است که می توان از آن برای تیراژهای بالا استفاده نمود و کیفیتی از رنگ و طرح بالایی را از آن انتظار داشت همچنین در این نوع از چاپ تنوع زیادی از کاغذ ها وجود دارد که برای چاپ افست بسیار مناسب است همچنین می توان در چاپ افست در کنار استفاده از چهار رنگ از رنگ ساخته شده نیز بهره برد.

از ایرداتی که بر چاپ افست وارد است آن است که برای چاپ کتاب در تیراژ پایین نمی توان از چاپ افست استفاده کرد زیرا هزینه های آن را بسیار بالا می برد از طرفی به جهت مراحل چاپ و تهیه پلیت و زینک مدت زمانی که کتاب چاپ می شود کمی طولانی تر خواهد بود . از طرفی زمانی که مشخصات و فایل کتاب به دستگاه داده می شود دیگر نمی توان آن ها را تغییر دارد به همین دلیل است که دراین نوع از چاپ ، می بایست قبل از ارسال برای لیتوگرافی ، به خوبی تمامی موارد را بررسی نمود و کار را نهایی کرد.

بیشتر بخوانید : تعرفه چاپ دیجیتال

انتشارات کتاب آرا با ارائه ی تعرفه چاپ افست با شرایطی خاص برای نویسندگان تازه وارد ، گامی موثر در خصوص حمایت از فرهنگ کتاب و کتاب خوانی برداشته است و با استفاده از امکانات و تجهیزات کامل در انتشارات کتاب آرا می توان انتظار داشت تا کتاب هایی با کیفیت و مرغوبیتی عالی به چاپ رسیده و به بازار عرضه شود.

منبع : گوگل

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *