اخبار دنیای چاپ

چالش فروش کتاب در شرایط کرونا برای تازه واردان به حوزه کتاب

تازه واردان به حوزه کتاب

مجله پابلیشرزویکلی از کتابفروشی هایی مصاحبه تهیه کرده است که بعد از شیوع کرونا اقدام به تاسیس کتابفروشی کرده اند. تازه واردان به حوزه کتاب

به گزارش تهیه شده از پابلیشرزویکلی، در تمامی دنیا در شرایط کرونا، به صنایع و مشاغل آسیب هایی وارد شده است که فعالان حوزه کتاب در صدر آنها واقع شده است و خسارات زیادی را متحمل شده است. در حال حاضر در اغلب کشورها به تدریج ، کتابفروشی ها مشغول به فعالیت شده اند اما کمتر کسی به رونق دوباره کتابفروشی امید دارد.

 در این وضعیت، در تمامی جهان ، شروع و ادامه فعالیت در حوزه کتاب و کتابفروشی دچار چالش بوده است. در حالی که علاقه مندان به کتاب و این شغل بسیار زیاد بوده و برخی از افراد به تازگی اقدام به تاسیس کتابفروشی کرده اند.

پیشنهاد مطالعه : افزایش فعالیت‌ بنیاد در دفتر شعر و ادبیات

گزارش مجله پابلیشرزویکلی در این خصوص با مالکان کتاب فروشی هایی بوده است که در آمریکا اقدام به تاسیس کتابفروشی پس از شیوع بیماری کرونا کرده اند.

کتاب فروشی ولبوک با مدیریت ژان کاسپار در ماه ژوئن سال جاری در شهر کالور کالیفرنیا تاسیس شده است . وی در این باره می گوید : حرفه کتاب فروشی از آرزوهای کودکی او بوده است و شروع این شغل دوست داشتنی ، همزمان با شرایط کرونا بوده است. او می گوید نیاز است که مردم با هم همکاری کرده و با هم همدلی نمایند تا دوباره مشاغل به شکلی عادی پیدا کنند. کاسپار معتقد است که حرفه کتاب فروشی همیشه پایدار خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه : یارانه مربوط به ارسال کتاب با پست تا اواخر شهریور تمدید شد

یکی دیگر از کتابفروشی هایی که به تازگی در شیکاگو و در ماه مارس راه اندازی شده است، کتابفروشی مدیسون با مالکیت ماری مولمن است . این کتابفروشی به دلیل شیوع کرونا بلافاصله پس از بازگشایی ، چندین ماه تعطیل ماده و اکنون مجدد آن را افتتاح کرده اند. مولمن معتقد است که داستان ها همیشه مورد علاقه مردم بوده و هیچ عاملی نمی تواند آن را از میان بردارد.

مالک کتاب فروشی ویلیج ، کارون پاگنو نیز کتابفروشی خود را در ماه مارس در ایالت سانتیاگو راه اندازی نمود اما او نیز مجبور شد تا چندین ماه آن را تعطیل کند. در حال حاضر و با بازگشت مجدد به این کار، می گوید : حمایت دوستان و همسایه های محلی باعث شد که تشویق به افتتاح مجدد کتابفروشی شود. او می افزاید کتابفروشی همیشه یکی از علاقه مندی ها و آرزوهای او بوده و برایش چیزی فراتر از یک شغل است.

منبع : www.ibna.ir ا تازه واردان به حوزه کتاب 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *