اخبار دنیای چاپ

روز ملی صنعت چاپ

روز ملی صنعت چاپ

در روز ملی صنعت چاپ ، معاون امورفرهنگی وزارت ارشاد اسلامی، خبر از پرداخت تسهیلات به فعالان این صنعت داد.

محسن جوادی در دیداری که با اهالی صنعت چاپ داشت، می گوید : طرح پنجره واحد در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، در جهت کمتر شدن نگرانی اهالی صنعت چاپ و نشر بوده و پرداخت تسهیلات را در راستای این برنامه دانست.

روابط عمومی معاونت امور فرهنگی ، محسن جوادی در نشست روز ملی صنعت چاپ، به فعالان این صنعت تبریک گفته و بیان داشت که آیین نامه ها و قوانین لازم است که اصلاح شود تا کسانی که در این حوزه فعالیت می کنند با نگرانی های کمتری به فعالیت خود ادامه دهند. وی ادامه داد امیدوار است با اجرای طرح هایی مانند پنجره واحد بتوان این موضوع را عملیاتی کرد.

پیشنهاد مطالعه : کتابداران شهرستان اوز در دوران کرونا کتاب روستاها و را تامین کردند

وی افزود : با توجه به شرایط شیوع کرونا، جشنواره ملی چاپ در نیمه دوم سال برگزار خواهد شد. همچنین ادامه داد : خوشبختانه گشایش هایی در این زمینه برای پرداخت تسهیلات صورت گرفته است که به زودی به اطلاع فعالان صنعت چاپ خواهد رسید.

محسن جوادی درباره روز ملی صنعت چاپ گفت :

ما پیگیر ثبت روز ملی صنعت چاپ بصورت رسمی در تقویم هستم و بیان داشته که ارج نهادن به اهالی حوزه سخن ضرورت داشته و بایستی از این بزرگان قدردانی شود.  نکته ای که در این صنف دارای اهمیت است، همدلی فعالان صنعت چاپ بوده که انشالله با همت آنان برگزاری جشنواره ملی چاپ با شکوه خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه : در دوره قاجار، بیشترین موارد خرافی در شعر عاشورایی ترویج یافت.

از سویی دیگر مهرزاد دانش در نشست روز ملی صنعت چاپ می گوید : یازدهم شهریور بهانه ای است تا در کنار اهالی صنعت چاپ بوده و انتقادات و نظرات شان را بشنویم . همزمانی شرایط کرونا و ایام سوگواری سالار شهیدان، باعث شده است که نتوانیم روز ملی صنعت چاپ را جشن بگیریم. که انشالله در نیمه دوم سال ، با همکاری اهالی صنعت چاپ ، به بهترین شکل ممکن برگزار خواهد شد.

منبع : www.ibna.ir ا 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *