دانستنی ها

چاپ کتاب با تیراژ کم

چاپ کتاب با تیراژ کم

چاپ کتاب با تیراژ کم

چاپ کتاب با تیراژ کم : شاید بتوان گفت برای یک نویسنده طی کردن فرآیند چاپ کتاب چندان ساده نیست و می تواند از حوصله ی افراد غیر متخصص نیز خارج باشد . این مراحل کاری کاملا حرفه ای بوده و با تجربه و تخصص می توان تمامی مراحل را کامل و در زمان هایی مناسب طی نمود . درست پس از آن که نوشتن متن به اتمام می رسد پروسه ی چاپ کتاب آغاز می شود.

چاپ کتاب دارای مراحل بسیاری است که می توان از آن جمله به ویراستاری ، طراحی جلد و عطف کتاب ، صفحه آرایی ، تعیین قطع و اندازه ی آن و نهایتا تعیین نوع چاپ اشاره نمود. برای کسانی که به تازگی نویسندگی را آغاز کرده اند چاپ کتاب با تیراژ کم بسیار مهم و مقرون به صرفه خواهد بود این کار می تواند به آن ها کمک نماید تا هم شناخت مناسب تری از بازار فروش کتاب خود و بازخوردهای مخاطبان داشته باشد و هم در هزینه ها صرفه جویی نماید.

در انتشارات کتاب آرا با سال ها تجربه و تخصص در زمینه چاپ و نشر کتاب و با بهره گیری از گروهی مجرب و حرفه ای در خصوص تمامی مراحل چاپ ، همچنین به کارگیری دستگاه ها و تجهیزات چاپ بسیار پیشرفته و به روز ، می توانید کتاب خود را با بهترین کیفیت و در زمانی اندک در تیراژی که مدنظر دارید به چاپ برسانید.

بیشتر بخوانید : تعرفه چاپ دیجیتال

بیشتر بخوانید : تعرفه چاپ افست

این مهم است که بدانید کدامین روش از انواع چاپ می تواند در تیراژ کم صورت گرفته و کیفیت و تفاوت هزینه های چگونه خواهد بود.

چاپ کتاب با تیراژ کم

چاپ کتاب با تیراژ کم

روش های چاپ و نشر کتاب

دو روش عمدتا در ایران برای چاپ کتاب استفاده می شود احتمالا اگر حتی نویسنده ی جدیدی باشید نام چاپ افست و دیجیتال را شنیده اید هریک از این روش ها دارای مزایای خاص خود بوده و برحسب شرایط و ویژگی هایی که دارند در زمان چاپ و نشر مورد استفاده قرار می گیرند البته امروزه در بسیاری از انتشارات همانند انتشارات کتاب آرا از هر دو روش استفاده می شود و در برخی مراحل همپوشانی دارند .

چاپ افست همزمان با صنعتی شدن عکاسی و ظهور فناوری تولید کاغذ ایجاد شد و خیلی زود در بازار چاپ جای خود را پیدا کرد صفحات پلیت در چاپ افست ایجاد شد و با کمک صفحات فلزی ، جوهر روی کاغذها قرار گرفت . در این روش از چاپ مراحل آماده شدن و راه اندازی چاپ کتاب نیاز به زمان زیادی دارد به همین دلیل است که هزینه های آن نیز کمی گران است.

اما با ظهور چاپ دیجیتال ، چاپ کتاب ها سریعتر شده و امکان چاپ کتاب با تیراژ کم در این روش میسر شد در این نوع از چاپ ، به آسانی فایل های آماده شده ی دیجیتالی به دستگاه چاپ داده شده و چاپ به صورت دیجیتالی تنظیم و انجام می شود به دلیل آن که مراحل و تنظیمات این نوع از چاپ در مقایسه با چاپ افست کمتر است بنابر این مدت زمان تهیه و چاپ کتاب نیز کمتر بوده و می تواند در هر تیراژی که مد نظر باشد آن را تهیه نمود.

بیشتر بخوانید : هزینه ویراستاری کتاب

روش مناسب برای چاپ کتاب با تیراژ کم

نکته ای که این جا وجود دارد این است که در روش چاپ افست می بایست جهت صفحات کتاب صفحات فلزی به صورت مجزا نیز تهیه شود بنابر این برای کتاب هایی با تیراژ پایین ، روش مناسب و اقتصادی نمی باشد . به همین دلیل است که چاپ دیجیتال در این خصوص مورد توجه بوده و به خصوص برای نویسندگان جدید روشی مقرون به صرفه می باشد .

چاپ کتاب با تیراژ کم

چاپ کتاب با تیراژ کم

سفارش چاپ کتاب با تیراژ کم در انتشارات کتاب آرا

نویسندگان و مترجمان می توانند در انتشارات کتاب آرا با کمک چاپ دیجیتال کتاب خود را با تیراژی پایین سفارش داده و در مدت زمان کمی تحویل بگیرند این کاملا روشن است که محدودیت مالی باعث می شود که نویسندگان به خصوص کسانی که به تازگی وارد این حوزه شده اند روش چاپی را انتخاب نمایند که بتوانند در میزان هزینه های چاپ مدیریت کرده و هزینه های کمتری را متقبل شوند.

در برخی از انتشارات دیده شده است که به جهت به صرفه نبودن ، از قبول سفارش کتاب در تیراژ کم شانه خالی می کنند و این باعث می شود که اغلب نویسندگان به دلیل هزینه های بالای چاپ ، از ادامه ی مسیر خود داری کنند و ماحصل تلاش و زحماتشان به کتابی ارزشمند تبدیل نشود از طرفی بسیاری از نویسندگان به خصوص کسانی که دست به نوشتن دل نوشته و شعر دارند ، می خواهند با چاپ کتاب در تیراژ کم ، بازار فروش کتاب خود را سنجیده و در صورت استقبال از آن تیراژ بالاتر را انتخاب نمایند و این به نظر کاملا منطقی می آید.

بیشتر بخوانید : روش محاسبه هزینه چاپ کتاب

در صورتی که بخواهید چاپ کتاب با تیراژ کم داشته باشید می توانید روش چاپ دیجیتال را انتخاب نموده و فایل کتاب خود را با تنظیم قرارداد به انتشارات کتاب آرا بسپارید و به تعدادی که سفارش می دهید کتاب خود را تحویل بگیرید به یاد داشته باشید که اجرای تمامی مراحل چاپ در این انتشارات امکان پذیر می باشد. گوگل

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *