اخبار دنیای چاپ

طرح یار مهربان در شهرداری اصفهان

طرح یار مهربان در شهرداری اصفهان

اختصاص یافتن یک میلیارد وسیصد و پنجاه میلیون تومان به طرح یار مهربان در شهرداری اصفهان

شورای شهر اصفهان در جهت ترویج کتاب و کتابخوانی در این استان، مبلغ یک و نیم میلیارد تومان بودجه را به طرح یارمهربان اختصاص داده است که یک میلیارد و سیصد و پنجاه میلیون تومان آن اجرایی شده است. ریاست کمیسیون فرهنگی در شهرداری اصفهان در این باره می گوید: امسال توانستیم بودجه برنامه های مربوط به ورزش و فرهنگ در استان اصفهان را در شهرداری افزایش دهیم.

پیشنهاد مطالعه : با بالا رفتن قیمت های مواد اولیه در صنعت چاپ

وی افزود: بودجه ای که برای این برنامه ها در نظر گرفته شده است، اجرایی شده است. ششصد میلیون تومان این مبلغ ، جهت خرید کتاب و لوازم کتابخانه مدارسی که محروم هستند منظور شده است و مبلغ ششصد میلیون تومان نیز برای خرید لوازم ورزشی این مدارس و افراد محروم در نظر گرفته شد. همچنین برای برنامه های اجرایی این طرح که به نام یارمهربان نام گذاری شده است نیز مبلغ یکصدو پنجاه میلیون تومان تخصیص داده شده است.

مهدی مزروعی گفت : از طرفی میزان بودجه که برای خرید کتاب جهت کتابخانه ها در شهرداری اصفهان در نظر گرفته شده است مبلغ ششصد و شصت و دو میلیون و چهارصد هزار تومان است که از این مبلغ تا کنون چهارصد و شصت و سه میلیون آن تامین و تخصیص داده شده است.

ریاست امورفرهنگی شهرداری اصفهان اضافه کرد : برای اجرایی شدن برنامه های فرهنگی در استان اصفهان، در حوزه کتاب و کتاب خوانی ، که با نام برنامه یارمهربان ایجاد شده است، بودجه به شکلی جداگانه در نظر گرفته شده است. از طرفی جهت انتشار و ثبت تاریخ شفاهی استان اصفهان و حمایت از هنرمندان این استان، بودجه ای منظور شده است.

پیشنهاد مطالعه : تشکیل شورای نظارتی نشر آثار اسلامی ندوشن

مزروعی ادامه داد : در دوره کرونا، کتاب می تواند در زندگی افراد بسیار موثر باشد. افراد عمدتا می توانند از دو طریق روش های زندگی خود را پیدا کنند، یکی از این روش ها تجارب شخصی آن ها بوده که عمدتا بابت آن باید عمر خود را صرف کنند و دیگری استفاده از تجربیات و نظرات دیگران است که با استفاده از کتاب و کتاب خوانی می توان با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان، راه های رفته دیگران را مطالعه و درسهای لازم را گرفت.

منبع : www.ibna.ir  ا طرح یار مهربان در شهرداری اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *