اخبار دنیای چاپ

مهلت ثبت‌نام فعالان در حوزه فرهنگ در سامانه کارا تمدید شده است .

مهلت ثبت‌نام فعالان

افسر موم‌ وندی، ضمن اعلام نمودن تمدید مهلت ثبت نام  در سامانه کارا برای کسانی که در حوزه هنر، رسانه و فرهنگ فعال هستند ، از شکل گیری چهار ده هزار درخواست ثبت شده در این سامانه از سوی این گروه خبر داد.وی می افزاید : با توجه به تمدید مهلت ثب نام ، پرداخت یکصدو نه میلیارد تومان تسهیلات نیز در دستور کاربانکها بوده که پرداخت شده است. مهلت ثبت‌نام فعالان

افسر موم‌وندی، نماینده معاون توسعه‌ و مدیریت منابع در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص مهلت ثبت نام درخواست کسب و کارهایی که در حوزه هنر و فرهنگ می گوید : مطابق با مصوبه ای که روز دوشنبه بیست و هفتم مرداد ماه از کارگروه اقتصادی دریافت شده است . به دلیل شرایط خاص کرونا ، مهلت ثبت نام تسهیلات کرونایی در این سامانه تمدید شده است تا تمامی بنگاه های رسمی  بتوانند نهایتا تا پانزدهم شهریورماه ثبت نام نمایند. کسانی که بنگاه های غیر رسمی بوده و بیمه ندارند نیز تا پایان شهریور ماه برای ثبت درخواست خود فرصت دارند.

پیشنهاد مطالعه : شهر تهران از مناطق محروم در خصوص دسترسی به کتابخانه است !

 وی در این خصوص گفت : از سامانه کارا به صورت تفکیکی در دسته های مختلف گزارشی دریافت شده است که پالایش و تدوین گردیده است. وجود برخی رسته های نامرتبط در این گزارش نشان می دهد که بیست میلیارد تومان کاهش در مجموع درخواست تسهیلات رقم خواهد خورد.

موم‌وندی ادامه می دهد : اکنون حدود نوزده هزار و هفتصد پرونده درخواست تسهیلات کرونایی داشته ایم که تا پایان شب بیست و هفتم مرداد ماه ثبت شده است. میزان درخواست تا این تاریخ دریافت پانصدو نودو هفت میلیارد تومان بوده که در سامانه کارا ثبت نموده اند. از این مبلغ یکصدو نه میلیارد تومان آن توسط بانک ها به درخواست کنندگان حوزه هنر و فرهنگ در شرایط کرونا پرداخت شده است.

پیشنهاد مطالعه : طرح های فصلی کتاب فروشی ها را از تعطیلی نجات داد

این نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: امید است که بتوان با همکاری بانکها و مطابق با دستورالعمل های ابلاغ شده عمل نموده و به زودی تمامی متقاضیان بتوانند تسهیلات درخواستی خود را به سهولت دریافت نمایند.

منبع : www.ibna.ir ا مهلت ثبت‌نام فعالان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *