اخبار دنیای چاپ

دولت ایتالیا بودجه ده میلیون یورویی برای ناشران منظور کرد

دولت ایتالیا بودجه

کشور ایتالیا جهت حمایت از ناشران کوچک ، بودجه کمکی را از سوی دولت در نظر گرفت تا بدین ترتیب در این شرایط خاص کرونا، امیدی برای فعالیت مجدد فروش کتاب ایجاد شود.

خبرگزاری کتاب ایران گزارش می دهد که اتحادیه ناشرین کشور ایتالیا، بودجه ی ده میلیون یورویی را جهت حمایت و کمک به ناشرانی که در مقیاسی کوچک و به صورت مستقل فعالیت می کنند، منظور کرده است. وی افزود در این شرایط پیش آمده در خصوص ویروس کرونا ، ناشران و کتاب فروشی ها به حمایت های دولت بسیار نیازمند هستند.

رئیس اتحادیه ناشران ایتالیا، ریکاردو فرانکو لویی در خطاب به دولت و وزارت فرهنگ این کشور می گوید : در شرایط ایجاد شده قرنطینه ، تزریق این بودجه در میان ناشران و کتاب فروشی های کوچک ، بسیار ضروری بوده و باعث می شود که کسانی که در صنعت چاپ کتاب فعال هستند بتوانند جانی دوباره بگیرند.

پیشنهاد مطالعه : شروع به اجرا درآمدن طرح «کوچه کتاب» در شهر بجنورد

مطابق با آمارهای بدست آمده در کشورهای اروپایی، فروش کتاب تقریبا سی درصد کاهش داشته است که در این میان ایتالیا نیز مستثنی نبوده است . همچنین در ایتالیا دوازده درصد کاهش معاملات اقتصادی بوده و در آلمان نیز ده درصد گزارش شده است که در اتحادیه اروپا این دو کشور شرایط مناسبی نسبت به همسایگان خود نداشته و به همین منظور، دولت بودجه های حمایتی را در خصوص واحد های متفاوتی منظور کرده است.

همچنین لویی در پیامش آورده است : این بودجه از سوی دولت جهت ناشران می تواند نقطه عطف و امیدی برای فروش دوباره کتاب در ایتالیا بوده و در شرایط کرونا، تاثیر مثبتی بر روند این صنعت گذاشته باشد. وی افزود : امروزه در کشور بسیاری از کتاب فروشی ها با تعطیلی مواجه هستند و این بودجه ی دولت می تواند برایشان نقطه ی امیدی باشد که فعالیت خود را ادامه دهند.

از طرفی وزیر فرهنگ و توریسم ایتالیا داریو فرانچسینی ،  نیز در خصوص کمک های دولتی به دیگر بخش های فرهنگی کشور خبر داد. وی افزود در جهت حمایت از ناشران و کتابفروشی ها معافیت های مالیاتی نیز برای این صنف در نظر گفته شده است .

پیشنهاد مطالعه : بالارفتن مبلغ تسهیلات به دلیل کرونا به اهالی فرهنگ

مطابق با آمارهای بدست آمده از سوی نظرسنجی های ارائه شده از ناشران ، با وجود ماه ها تعطیلی مکرر، بسیاری از ناشران و کتاب فروشی ها نتوانسته اند فعالیت خود را مانند سابق از سر بگیرند و عمدی آنان اظهار داشته اند که در شرایط بحرانی قرار داشته و شاید نتوانند تا انتهای سال 2020 در این صنعت باقی بمانند.

منبع : www.ibna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *