اخبار دنیای چاپ

افزایش فعالیت‌ بنیاد در دفتر شعر و ادبیات

افزایش فعالیت‌ بنیاد

بهروز جلالی، به برنامه های خانه کتاب و ادبیات ایران اشاره نمود که شامل پایگاه نقد شعر و داستان، جایزه های ادبی و کارگاه های آموزشی می باشد. افزایش فعالیت‌ بنیاد

اکنون و با توجه به ادغام شدن معاونت فرهنگی در وزارت ارشاد با بنیاد شعر و ادبیات ، اجرای جایزه های ادبی دولت از سوی خانه کتاب و ادبیات ایران پیگیری خواهد شد که در دفتر گسترش شعر و ادبیات خواهد بود. بهروز جلالی به عنوان معاونت این دفتر و یکی از شاعران مطرح در این حوزه فعالیت می نماید.

وی در خصوص ادغام این دو موسسه می گوید : در عین نگرانی بسیاری از اهالی ادبیات در خصوص این ادغام ، اما نام گذاری خانه کتاب و ادبیات ایران ، به همگان نشان داد که ادبیات از اولویت های مسئولین فرهنگی در کشور بوده و هست.

پیشنهاد مطالعه : یارانه مربوط به ارسال کتاب با پست تا اواخر شهریور تمدید شد

معاونت دفتر گسترش افزود : انتخاب نام جدید برای موسسه ، نشان از اهمیت ادبیات در این ساختار جدید می باشد. خانه کتاب و ادبیات ایران نامی خواهد بود که مجموعه بنیاد نیز به این نام در دوره جدید نامیده خواهد شد.

جلالی ادامه داد : موضوع مهمی که این جا مطرح است اینست که در تمامی این سال ها نیمی از انرژی مدیریت در بنیاد به دنبال تامین بودجه بوده است. در شرایط جدید می توان امید داشته که مدیریت این دفتر مسئولیتی در خصوص پیگیری و تامین بودجه نخواهد داشت و می تواند با خیالی آسوده به برنامه و کارهای ادبی بپردازد.

وی می افزاید : این کاملا روشن است که عناوین نیستند که مجموعه ها را هدایت و اداره می کنند بلکه افکار و ایده پردازی است که می تواند به یک سازمان هویت ببخشد. از همین روسیت که تبدیل شدن بنیاد به دفتر گسترش شعر و ادبیات ، جایگاه ادبی تغییری نخواهد کرد.

پیشنهاد مطالعه : کتاب یک زبان مشترک میان بیماران و پزشک است

در این ساختار نیز یکی از معاونین مدیریت مسئول پیگیری مالی و تامین بودجه بوده و دفتر گسترش ، انرژی برای مراحل اداری تامین منابع نخواهد گذاشت این خود به تنهایی می تواند باعث شود که تمامی توان این دفتر در جهت انجام وظایف حرفه ای خود باشد.

منبع : www.ibna.ir ا افزایش فعالیت‌ بنیاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *