دانستنی ها

نحوه تبدیل نوشته به کتاب

نحوه تبدیل نوشته به کتاب

نحوه تبدیل نوشته به کتاب

نحوه تبدیل نوشته به کتاب : شاید جالب باشد بدانید که نویسندگانی که امروزه مشهور و نام آشنا هستند و کتاب های زیادی در زمینه های مختلف به نشر رسانیده اند ، مدت های زیادی دست نوشته های خود را بر روی کاغذ نگاه داشته بودند این نوشته ها در مقطعی از زمان به حدی می رسد و دارای کیفیتی می شود که می توان آن ها را برای چاپ کتاب ارسال نمود در این مرحله است که این دست نوشته های ارزشمند که حاصل تحقیق یا تلاش یک نویسنده است به کتابی ارزشمند تبدیل می شود تا دیگران نیز بتوانند از آن بهره ببرند.

بیشتر بخوانید : ثبت کتاب در کتابخانه ملی

تعداد زیادی از نویسندگان ، زمانی که شروع به نوشتن می کنند تصمیمی برای چاپ کتاب ندارند و این کار را برای خود و دلی انجام می دهند و یا به فکر اوقات فراغت خود هستند همچنین برخی دیگر از همان ابتدا با هدف گذاری نوشتن یک کتاب حرکت می کنند و با تعیین یک موضوع مشخص مطالب را نوشته و یا تالیف و ترجمه می کنند این گونه افراد عمدتا مطالب را در رایانه ثبت می کنند و به شکل منظم و مرتبی این کار انجام می شود که در مقایسه با نوع دست نویس کاغذی دارای نظم بیشتری است .

چاپ دست نوشته ها

اگر شما از نویسندگان دسته ی اول هستید و می خواهید دست نویس خود را به چاپ برسانید می توانید از کارشناسان مجرب ما در این خصوص یاری بگیرید این کارشناسان به خوبی آموزش دیده اند تا متن و نوشته ی دست نویس را ویراستاری کرده و با کمک روش های اصولی ویرایش ، به متنی شیوا و رسا تبدیل نموده به طوری که به محتوای اصلی نوشته ها آسیبی وارد نشود .

این نوع از ویراستاری کتاب که روی محتوای کتاب انجام می شود آن را آماده می سازد تا مراحل و نحوه تبدیل نوشته به کتاب آغاز شود و به شکلی مرتب و در قابل یک کتاب وزین تهیه شود بنابر این در صورتی که دست نوشته هایی دارید که دوست دارید آن ها را به کتاب تبدیل نمایید ، دست به کار شده و آن ها را به ما بسپارید و کتاب خود را آماده تحویل بگیرید.

شاید این امکان برای شما وجود داشته باشد که خود متن دست نوشته ها را مرتب کنید و آن را با اصول نگارشی ویرایش نمایید اما در صورتی که دانش و یا زمان این کار را ندارید می توانید این مرحله از کار را به ما بسپارید کارشناسان ما در بخش پشتیبانی می توانند در این خصوص به خوبی به شما مشاوره دهند .

ضمن آن که با سابقه و تجربه ای که دارند در زمان اندکی می توانند متن نوشته ی شما را سر و سامان داده و برای چاپ زودتر راهی نمایند از طرفی برای چاپ کتاب نیز می توانید با کمک همکاران و کارشناسان ما اقدام نمایید .

نحوه تبدیل نوشته به کتاب 2

مراحل و نحوه تبدیل نوشته به کتاب

مراحل چاپ کتاب با توجه به دست نوشته به این گونه است که پس از ویرایش متن نوشته شده آن را به یک فایل ورد تبدیل می کنند ممکن است برخی از کتابها نیاز داشته باشند که ویراستاری نگارش در کنار ویراستاری تخصصی نیز داشته باشند تا در صورتی که اشتباهی در متن صورت گرفته باشد آن را اصلاح نماید.

در این فایل ورد مرتب شده ، صفحه آرایی صورت می گیرد تا مطابق با صفحه بندی های کتاب ، طرح و نمودار و شکل های آن صفحه آرایی بدون ایرادی انجام شود از طرفی برای طراحی جلد کتاب بایستی اقدام نمود که این طراحی نیز نیاز به تخصص داشته و برگرفته از موضوع و محتوای کتاب خواهد بود .

بیشتر بخوانید : چاپ ارزان کتاب 

این نکته را باید مد نظر داشته باشید که تمامی این مراحل نیاز به دریافت مجوزهای لازم است که می توانید تمامی آن ها را به ناشر خود بسپارید معمولا برای دریافت این مجوز ها نیاز است تا دو الی سه جلد از کتاب چاپ شده را ارسال نمایند این مراحل و نحوه تبدیل نوشته به کتاب ، در صورتی که از طریق انتشاراتی مجوز دار انجام پذیرد به خوبی انجام شده و در مدت زمان کوتاهی می توان کتاب را برای چاپ به تیراژ لازم ارسال نمود.

هزینه های نحوه تبدیل نوشته به کتاب

مراحلی که در این جا به آن اشاره کردیم برای نویسنده دارای هزینه است اما برخی از ناشرین برای حمایت از نویسندگان تازه کار و جوان ، شرایط خاصی را در نظر گرفته و هزینه ها را برای تبدیل دست نوشته ها به کتاب پایین آورده اند بدین ترتیب می توانید با خاطری آسوده نسبت به چاپ کتاب خود اقدام نمایید.

بیشتر بخوانید : هزینه چاپ رنگی کتاب

ضمن آن که با توجه به حضور چاپ دیجیتال در این صنعت ، می توان تیراژ کتاب را پایین آورد و با فروش کتاب ها اقدام به چاپ مجدد کرد . بدین ترتیب میزان قابل توجهی از هزینه ها صرفه جویی شده و امنیت خاطر را برای نویسنده فراهم خواهد نمود.

برای اطلاع بیشتر در این زمینه می توانید با بخش پشتیبانی سایت تماس گرفته و در خصوص هزینه و نحوه تبدیل نوشته به کتاب مشاوره دریافت نمایید شاید برای برخی از نویسندگان ، که در مورد موضوعی تحقیق کرده و منابع بسیاری را جمع آوری کرده است چاپ کتاب دارای ارزش بالاتری باشد زیرا می تواند به عنوان رزومه ای قوی در داخل و خارج کشور از آن یاد کرد.

مزایای تبدیل نوشته به کتاب

اگر با مزایای چاپ کتاب و تبدیل دست نویس به کتاب شناختی ندارید و می خواهید بدانید که چه امتیازاتی را برای شما به همراه دارد باید بدانید که اولین مزیت آن این است که به عنوان دانشجو و یا استاد می توانید موقعیت و جایگاه بالاتر عملی را بدست آورده و رزومه خود را قوی تر سازید.

این کتاب می تواند برای شما در رده های علمی مانند مصاحبه دکتری ، شرایط استخدامی و شغلی ، هیات علمی و … امتیاز خوبی به شمار آمده و می تواند شما را به هدفتان نزدیک تر سازد .

بیشتر بخوانید : هزینه ویراستاری کتاب

ما می توانیم در این زمینه به شما کمک نماییم تا به رشد و ارتقائی که انتظارش را دارید برسید همچنین ثبت و چاپ دست نویس هایی که دارای ارزش ادبی است می تواند قدمی موثر در رشد فرهنگی جامعه به شمار آید.

منبع : گوگل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *