اخبار دنیای چاپ

تشکیل شورای نظارتی نشر آثار اسلامی ندوشن

تشکیل شورای نظارتی نشر

تشکیل شورای نظارتی نشر آثار اسلامی ندوشن

به منظور نظارت به انجام ویرایش و چاپ آثار اسلامی ندوشن ، شورای نظارتی تشکیل شد تا ضمن معرفی کردن آثار ایشان ، ساماندهی آن ها نیز صورت گیرد.

حسین مسرّت، نویسنده ادبی در خصوص این شورا می گوید : به تقاضای محمدعلی اسلامی ندوشن و همسرشان، جهت نظارت بر چاپ و نشر و توزیع آثار اسلامی این دو نویسنده ، شواریی تشکیل شد تا بر چگونگی نشر این آثار نظارت کیفی شده و حقوق مادی و معنوی آن نیز حفظ شود.

پیشنهاد مطالعه : برای بقا در دوران کرونا ، لازم است که ناشران کوچک اتحاد داشته باشند.

این پژوهشگر افزود : آثار اسلامی ندوشن ، حدود شصت جلد کتاب به همراه تعداد زیادی مقاله بوده و همسر ایشان شیرین بیانی نیز حدود بیست و پنج مقاله به چاپ رسانیده است. این آثار حدود پنجاه سال گذشته به وسیله ناشران زیادی چاپ شده و اکنون برای ویراستاری و چاپ آثارشان، شواریی متشکل از چندتن از نویسندگان و محققین آثار اسلامی، تشکیل گردیده تا به ریاست اصغر دادبه ، کار چاپ این آثار ساماندهی شده و این آثار ارزشمند به نسل جوان معرفی گردد.

مسرت بیان کرد: در شورای نظارت تشکیل شده ، در کنار محققان و نویسندگان، ناشران معتبری نیز حاضر هستند که امیداست بتوان همکاری سازنده ای در این خصوص داشته و در جهت معرفی و پخش و باز نشر مناسب این آثار قدمی برداشته شود.

پیشنهاد مطالعه : با بالا رفتن قیمت های مواد اولیه در صنعت چاپ

محمدعلی اسلامی ندوشن از جمله نویسندگان به نامی است که در زمینه های متفاوت اجتماعی، فرهنگی و ادبی آثار ارزشمندی را داشته و اکنون به جهت افزایش سن، نمی تواند بر نشر و توزیع آثار خود نظارت داشته باشد. به همین جهت است که تعدادی از معتمدین خود را تعیین نموده است تا آثارش برای ویراستاری و چاپ و نشر سامان داده شده و به جامعه جوان امروز معرفی گردد. از سویی دیگر بتوان با کمک و همکاری این شورا، حقوق مادی و معنوی آثار این دو نویسنده محفوظ ماند.

منبع : www.ibna.ir  ا تشکیل شورای نظارتی نشر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *