اخبار دنیای چاپ

فروش دو برابری فروش کتاب در طرح تابستانه

فروش دو برابری فروش کتاب

فروش دو برابری فروش کتاب در طرح تابستانه در مقایسه با طرح بهار در خراسان شمالی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی می گوید : فروش کتاب در طرح تابستانه 99 رشدی حدود هشتادو سه درصد داشته و با استقبال بسیار خوب مردم همراه بوده است. در این طرح یکصدو چهل و شش میلیون و ششصد هزار کتاب به فروش رسیده است.

حسین فرخنده در خصوص این افزایش فروش در تابستان گفت : از هجدهم الی سی ام مرداد طرح تابستانه کتاب درسال 1399 اجرا شد که به مدت دوازده روز در تمامی کشور برگزار شده بود. این طرح در خراسان شمالی در هفت کتاب فروشی به اجرا درآمد که با استقبال خوب علاقه مندان کتاب، رشدی دوبرابری در مقایسه با طرح بهارانه کتاب داشته است.

پیشنهاد مطالعه : چالش فروش کتاب در شرایط کرونا برای تازه واردان به حوزه کتاب

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی اضافه می کند : در این طرح کتاب در سال 99 در هفت کتابفروشی در خراسان شمالی تعداد خوبی کتاب خریداری شده است که می توان گفت با توجه به آمار بهار رشد بسیار خوبی داشته است و این می توان نشانه خوبی برای اجرای قوی تر شدن این نوع از طرح ها در جهت حمایت از فعالان حوزه نشر و کتابفروشی باشد.

فرخنده گفت : در این ماه های گذشته، شیوع کرونا در تمامی قسمت های مربوط به هنر و فرهنگ، شرایط خاصی را به وجود آورده است که طرح های فصلی توانسته است با فروش یارانه ای کتاب، حمایت و پشتیبانی مناسبی را از فعالان صنعت نشرش داشته باشد و بتواند فرهنگ کتابخوانی را در تمامی کشور ترویج دهد.

وی یادآور می‌شود : شش کتابفروشی در مرکز استان در این طرح حضور داشتند و یک کتابفروشی در مانه و سملقان از این استان مجری طرح تابستانه بودند. طرح فروش یارانه کتاب به صورت فصلی امسال در تمامی کشور با نظارت موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران، در حدود هشتصد کتابفروشی برگزار شد و توانست خریدی آسان و ارزانتر را برای علاقه مندان به کتاب ایجاد نموده و در ترویج کتابخوانی نقش مهمی داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه : افزایش فعالیت‌ بنیاد در دفتر شعر و ادبیات

بیست و هفت کتابفروشی در استان خراسان شمالی فعالیت دارند که از این تعداد هفت کتابفروشی در طرح حضور یافتند.

منبع : www.ibna.ir ا فروش دو برابری فروش کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *