دانستنی ها

تعرفه چاپ دیجیتال

تعرفه چاپ دیجیتال

تعرفه چاپ دیجیتال

تعرفه چاپ دیجیتال : یکی از روش های چاپ ، چاپ دیجیتال است که می توان به شکلی مستقیم فایل کتاب را به دستگاه چاپ منتقل نموده و نیازی به مقدمات و اعمال طرح بر صفحات و جایگزینی آن نیست .

قیمت چاپ دیجیتال کتاب

تعرفه چاپ دیجیتال نسبت به چاپ افست گران تر است اما به جهت آن که مانند چاپ افست هزینه های حاشیه ای دیگری ندارد برای نویسندگان می تواند گزینه ای مناسب و مقرون به صرفه باشد . به همین دلیل می توان از چاپ دیجیتال برای چاپ کتاب در تیراژهای کم استفاده نمود و بدین ترتیب جایگزین مناسبی برای چاپ افست می باشد.

بیشتر بخوانید : ثبت کتاب در کتابخانه ملی

همچنین در این نوع از چاپ به دلیل آن که هزینه های مربوط به نیروی انسانی نیز به شدت کاهش دارد ، قیمت نهایی و تمام شده کمتر بوده و هزینه ی کمتری را ایجاد می نماید و این خود نیز یکی از دلایل رشد روز افزون این نوع از چاپ در مقایسه با چاپ های سنتی است .

کیفیت در چاپ کتاب

در چاپ دیجیتال همچنین سطح کیفی بسیار بالاتر از نوع افست می باشد و البته مزیت سرعت نیز می تواند مهم باشد زیرا در زمان کم تری می توان کارچاپ را به انجام رسانید و با پیشرفت فناوری ، هر روزه این روش از چاپ توانسته است به ابزاری کارآمد و مرغوب برای چاپ و نشر کتاب در تعداد و تیراژ کم باشد این در حالی است که در چاپ افست به دلیل انجام لیتوگرافی ، تیراژ بالا می تواند برای چاپ کتاب مقرون به صرفه باشد.

انتشارات کتاب آرا ، با سال ها تجربه در خصوص چاپ دیجیتال و افست و با بهره گیری از دستگاه هایی مجهز و با کیفیت توانسته است در جهت چاپ انواع کتاب ها اقدام نموده و در کنار کیفیت ، قیمت و تعرفه ی چاپ دیجیتال کتاب را نیز منطقی و با صرفه ارائه نماید.

بیشتر بخوانید : چاپ ارزان کتاب 

یکی از تفاوت های بارز بین چاپ دیجیتال کتا و دیگر چاپ هایی مانند افست ، فلکسوگرافی و گراور ، این است که در این نوع از چاپ نیازی به پلیت چاپ نبوده و این امر باعث می شود تا کتاب در زمان کمتر و البته با قیمتی بسیار مناسب تر و ارزان تر ارائه گردد.

یکی از مشخصه هایی که در چاپ دیجیتال مطرح است آن است که تونر در کاغذ وارد نمی شود بلکه به خوبی لایه ای نازک را ایجاد می نماید که در برخی از مواقع برای آن که این لایه دارای رنگی ثابت باشد از پوششی استفاده می کنند که با تابش یووی است و باعث دوام و ثبات می شود.

چاپ دیجیتال

مزایای چاپ دیجیتال کتاب

تعرفه ی چاپ دیجیتال کتاب بسیار عالی است در کنار آن می توان گفت که دارای مزیت های زیادی نیز می باشد که می تواند برای نویسندگان به خصوص تازه واردها بسیار گزینه ی مناسبی باشد . از مزایای این چاپ می توان گفت که دارای مدت زمان چرخش سریعی بوده و می توان در تیراژ کمتری چاپ آن را انجام دارد درعین حال دارای کیفیت بسیار بهتری نسبت به نوع سنتی چاپ می باشد همچنین برای ثبات چاپ به اسانی می توان اقدام نمود در نهایت با تمامی مواردی که مطرح شد یکی از راه های با صرفه در چاپ کتاب می باشد.

بیشتر بخوانید : نحوه تبدیل نوشته به کتاب

تفاوت چاپ دیجیتال با دیگر چاپ ها

همان گونه که اشاره شد بین چاپ دیجیتال کتاب و دیگر انواع کتاب تفاوت های بارزی است اولین نکته اندازه ی روق می باشد که در این نوع از چاپ اندازه ی ورق کمتر از دیگر چاپ هاست و حدود نوزده الی بیست و نه اینچ می باشد که برای چاپ افست این اندازه بین بیست و نه الی چهل است .

همچنین تفاوت دیگری که وجود دارد رنگ است که در روش سنتی چاپ تطابق رنگ ها بهتر بوده و دارای گستردگی خوبی می باشد که این می تواند برای چاپ کتاب گزینه ای مطلوب و قابل توجه باشد .

هزینه در چاپ دیجیتال به جهت سرعتی که دارد و عدم محدودیت در تعداد چاپ می تواند ارزان تر باشد همچنین در مدت زمانی بسیار کوتاه تر می تواند چاپ کتاب آماده شود . این کار برای کتاب هایی که می خواهد زیر چاپ رفته و یا برای مجوزها ارسال شود نقطه ی عطفی است که باید مورد توجه باشد. این موضوع در خصوص چاپ افست شدنی نیست و زمان بسیار زیادتری را منظور می نماید.

بیشتر بخوانید : راه های افزایش جذابیت طرح جلد کتاب

کاربرد چاپ دیجیتا ل

شاید شما هم قبول داشته باشید که بزرگ ترین مزیت چاپ دیجیتال ، مرغوبیت بسیار خوب آن است این امر ماحصل پیشرفت روز افزون فناوری و تکنولوژی است که در این حوزه اتفاق افتاده است . به آسانی می توان برای چاپ کتاب هر چند کم و کوچک ، بهترین کیفیت را بدست آورد

این یک حقیقت است که تعرفه چاپ دیجیتال کتاب برای کتاب هایی با تیراژ کم و متوسط بسیار مناسب و مقرون به صرفه خواهد بود و با کمک این چاپ نیازی نیست که تیراژ بسیار زیادی را با صرف هزینه هایی بالا تهیه نمایید . انتشارات کتاب آرا می تواند برای چاپ کتاب های ارزشمند شما به روش چاپ دیجیتال و یا سنتی اقدام نموده و در این خصوص مشاوری مطمئن و کارآمد برای شما باشد.

منبع : گوگل

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *