اخبار دنیای چاپ

اختصاص یافتن کاغذ به ناشرین ، پیش از برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب

اختصاص یافتن کاغذ به ناشرین ، پیش از برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب

علیرضا اسماعیلی گفت : با پیگیری هایی که از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شده است، در جهت از میان برداشتن نگرانی درخصوص کمبود کاغذ در زمان نمایشگاه مجازی کتاب ، قرار شده است تا نمایشگاه مجازی پس از طرح پاییزه به اجرا درآید.

علیرضا اسماعیلی، مشاور اجرایی معاون امور فرهنگی وزارت ارشاد اضافه کرد : طبق مکاتباتی که از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، با معاون اول ریاست جمهور انجام شده است، درباره کاغذ و تامین آن برای ناشرین، پیگیری های موثری صورت گرفته است و به دنبال دریافت تسهیلات بیشتر در این خصوص هستیم .

پیشنهاد مطالعه : بهره گیری از بانک های اطلاعاتی جهت جلوگیری از سرقت های علمی الزامی است.

هدف از این مکاتبات این است که ارز دولتی مانند سال 98 به کاغذ نیز اختصاص یافته و بتوان با در نظر گرفتن تسهیلات به این حوزه کمک شایانی شود. همچنین در خصوص، ارائه تسهیلات به فعالان حوزه نشر، توافقاتی با وزارت تعاون نیز صورت گرفته است که شرایط آن را به زودی به اطلاع ناشرین خواهیم رساند.

وی افزود : قرار شده است که اولین نمایشگاه مجازی کتاب تهران را پس از طرح پاییزه ایجاد نماییم. مدت زمان این نمایشگاه مجازی یک هفته خواهد بود که در صورتی که نیاز باشد، می توان تمدید آن را نیز پیش بینی نمود.

مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، همچنین اضافه کرد : در خصوص برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب ، کارهای فنی صورت گرفته است و تمامی موارد مربوط به لجستیک، نیز در حال انجام می باشد. همچنین درخصوص بین المللی بودن این نمایشگاه افزود : این یک حقیقت است که نمی تواند نمایشگاه مجازی کتاب، جای نمایشگاه حضوری بین المللی کتاب را بگیرد و دلیل آن نیز این است که این نمایشگاه، مشخصات و ویژگی هایی دارد که تنها در شکل فیزیکی و حضوری آن اجرایی می شود.

پیشنهاد مطالعه : تولید و ترجمه آثار مربوط به دفاع مقدس ضرورت دارد

وی ادامه داد : به جهت آن که با شیوع کرونا، کتابهایی که از ناشرین خارجی جهت حضور در نمایشگاه بین المللی کتاب، به گمرک رسیده است، با برگزار نشدن نمایشگاه فیزیکی، سعی داریم که این کتابها را در خصوص نمایشگاه مجازی در بخش خرید خارجی قرار دهیم.

منبع : www.ibna.ir ا اختصاص یافتن کاغذ به ناشرین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *