دانستنی ها

هزینه ی چاپ کتاب انگلیسی

در این مقاله سعی داریم که مطالب مهمی راجع به چاپ انگلیسی کتاب بیان کنیم با ما همراه باشید.

از جمله راه های ترویج و انتشار تحقیقات ، مطالعات و افکار نویسندگان ، نگارش و چاپ و نشر کتاب است. مهم نیست که چه حرفه ای دارید ، این امکان وجود دارد که با نوشتن کتاب بتوانید آینده ی شغلی بهتری را برای خود رقم بزنید. بدیهی است که چاپ کتاب برای کسانی که به دنبال رزومه ای قوی هستند یک امتیاز خوب محسوب می شود و با نگارش کتاب و چاپ آن می توانید نشان دهید در موضوعی که در آن تحقیق و یا تحصیل نموده اید چقدر حرفه ای شده  اطلاعات موثری دارید.

در عصر جدید برای آن که نویسندگان و ناشران بتوانند آثار خود را بهتر بشناسانند نیاز دارند که کتاب چاپ شده در خارج از کشور نیز ارائه شود به همین دلیل است که اغلب چاپ کتاب به زبان انگلیسی را انتخاب می نمایند. البته به طور کلی کمتر کسی است که با این روند آشنا باشد و هزینه ی چاپ کتاب انگلیسی را بداند. اما تعداد بسیاری از کسانی که در حوزه های علمی ، کودک و نوجوان ، تاریخی ، داستانی و رمان می نویسند ، تمایل دارند پس از داشتن یک دوره فروش موفق در ایران ، تجربه ی چاپ و فروش در کشورهای دیگر را نیز داشته باشند.

چاپ کتاب انگلیسی

لازم به ذکر است که ممکن است کتاب هایی در ایران مخاطب خوبی نداشته باشد و آن هم به دلیل عدم نیاز آن در کشور است ، به همین منظور است که نیاز می شود چاپ کتاب انگلیسی توسط نویسنده ، مولف و یا ناشران انجام شود که بتوانند آن را در سطح گسترده تری در تمامی دنیا ارائه دهند و این یکی از راه های مطرح شدن در سطح بزرگتری مانند سطح بین المللی خواهد بود.

این امریی بدیهی است که در صورتی که کتابی به زبان انگلیسی چاپ شود می تواند امتیاز بسیار خوبی برای دانشجویان و یا اساتید در جایگاه تحصیلی و جهانی آن ها باشد و باعث رشد و ترقی آن ها خواهد بود و می تواند به رزومه ای قوی و بین المللی برای آن ها محسوب گردد و یکی از مدارک موثر برای مطرح شدن در دانشگاههای بزرگ دنیا خواهد بود.

حتی برای کسانی که پایان نامه ی دکتری دارند نیز چاپ و ترجمه ی کتاب به زبان انگلیسی به حتم امتیازی ویژه می باشد. شاید بدانید که موضوع چاپ و ترجمه ی کتاب در آزمون دکتری می تواند چهار امتیاز پژوهشی منظور شود که در تغییر نظر داوران در زمان دفاعیه بسیار تاثیر گذار بوده و میزان پذیرش شخص را تا حد زیادی بالا خواهد برد.  اطلاعات بیشتر درباره ی تبدیل پایان نامه به کتاب

امتیازات چاپ کتاب انگلیسی

اولین نکته این است که باعث قوی تر شدن رزومه تحصیلی است ، همچنین جایگاه اجتماعی را بالا می برد ، از به سرقت رفتن مطالب به جهت ثبت شدن به نام نویسنده جلوگیری به عمل می آید ، مقام و رتبه ی شغلی فرد بالاتر می رود ، باعث ایجاد اعتبار بیشتر و درآمد بالاتر خواهد بود.

با در نظر گرفتن تمامی تمامی موارد فوق ، این انگیزه در هر فردی ایجاد می شود که بخواهد ترجمه ، تالیف ها و نگارش خود را به چاپ رسانده و برای اعتبار بیشتر به زبان انگلیسی منتشر نماید. در این جا برای کسانی که می خواهند نوشته های خود و یا مطالب جمع آوری شده شان یا حتی متون ترجمه شده را برای چاپ ارسال کنند ، توضیحاتی را آورده ایم. دراین مرحله خواهند توانست همزمان با آشنایی با مراحل چاپ ، از هزینه ی چاپ کتاب انگلیسی نیز مطلع شوند. این نکته را باید اشاره کنیم که مراحل چاپ در این جا ، تفاوتی با چاپ کتاب به زبان فارسی ندارد.

ترجمه ی کتاب به زبان انگلیسی و آماده سازی آن برای چاپ کتاب :

  • اولین قدم آن است که فایل کتاب خود را برای ناشر ارسال می کنید.
  • پس از این که فایل بررسی شد ، هزینه ترجمه و چاپ کتاب برایتان محاسبه خواهد شد.
  • در صورت تایید و توافق نویسنده ، کتاب برای ترجمه ارسال می شود.
  • سپس برای ویراستاری نگارش و ترجمه ارسال می شود و صفحه آرایی آن انجام می شود.
  • قراردادی باید بین نویسنده و ناشر عقد گردد.
  • گرفتن مجوزهای لازم از جمله فیپا و شابک مورد نیاز است.
  • طراحی و آماده سازی جلد کتاب که با تایید نویسنده خواهد بود.
  • انجام صحافی و چاپ کتاب و تحویل نسخه های چاپ شده مطابق با زمان معین.

هزینه چاپ کتاب انگلیسی ، چندان زیاد نیست هرچند این روند یکی از شیوه های جدید در نشر کتاب محسوب می شود . تنها تفاوت مهمی که در این خصوص مطرح است این است که بایستی نویسنده به زبان انگلیسی تسلط داشته باشد و یا کلا کار ترجمه ی نگارش خود را به یک متخصص و مترجم مجرب بسپارد که این خود هزینه ای مضاعف خواهد داشت.

شرایط و هزینه چاپ کتاب انگلیسی چیست ؟

این گونه چاپ امروزه در کشور ایران طرفداران زیادی پیدا کرده است. در صورتی که می خواهید چاپ کتاب انگلیسی را در مدت زمان کوتاهی انجام دهید و نیاز به مشاوره دارید می توان اینجا با بخش پشتیبانی تماس گرفته و اطلاعات بیشتری را کسب نمایید. برای چاپ کتاب انگلیسی خود ، پس از دریافت مشاوره ای موثر ، و آگاه شدن از هزینه های آن ، برای سفارش و ثبت آن اقدام نمایید. در همان ابتدا مطابق قرارداد مشخص خواهد شد در چه زمانی کتاب خود را با تیراژی که درخواست نموده اید دریافت خواهید کرد.

این کاملا روشن است  که یکی از نگرانی های نویسندگان هنگام چاپ کتاب انگلیسی ، هزینه های آن است. بنابر این با داشتن محاسبه ی هزینه چاپ کتاب انگلیسی می توانید با خاطری آسوده به تنظیم فایل کتاب خود بپردازید و آن را برای چاپ ارسال نمایید. این جاست که جایگاه ارزشمند مشاوره قبل از چاپ کتاب بسیار دارای اهمیت می شود و می تواند کمک شایانی را به نویسندگان ، مولفین و مترجمین داشته باشد. کتاب شما با وقتی که صرف آن شده است به حتم ارزشمند است و با تبدیل شدن به یک زبان بین المللی دارای اعتبار و ارزشی چندین برابر خواهد شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *