اخبار دنیای چاپ

کتابداران شهرستان اوز در دوران کرونا کتاب روستاها و را تامین کردند

کتابداران شهرستان اوز

کتابداران شهرستان اوز

رئیس اداره ارشاد شهرستان اوز ، از پخش کتاب و اختصاص یافتن یارانه خرید کتاب برای روستاییان و عشایر خبر داد و اعلام داشت با همت کتابداران سیار در این شهرستان، این اقدام صورت گرفته و ازجمله اقدامات این اداره در مدت شیوع کرونا بوده است.

فروغ هاشمی، ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در اوز، در خصوص کارهای انجام شده در خصوص رواج یافتن کتاب خوانی میان کودکان و نوجوانان می گوید : در شهرستان اوز، همواره در جهت ترویج هر چه بهتر کتاب خوانی در میان قشر کودک و نوجوان قدم برداشته و کتابخانه های عمومی در تمامی دوره کرونا فعال بوده است.

پیشنهاد مطالعه : فروش دو برابری فروش کتاب در طرح تابستانه

در این کتابخانه ها فعالیت هایی مانند نشست هایی در خصوص کتاب با حضور کودکان و نوجوانان و معرفی کتاب صورت گرفته است. در این شرایط شیوع کرونا برخی از فعالیت ها در فضای مجازی انجام شده و جلسات حضوری در این خصوص فعلا برگزار نخواهد شد.

وی می افزاید : در شهرستان اوز، خانواده ها به صورت خود جوش فعالیت کرده و در جهت رواج یافتن فرهنگ زیبای کتابخوانی همکاری می کنند.

ایشان به چهارمین دوره جام باشگاهی کتابخوانی در شهرستان اوز اشاره کرده و می گوید : به جهت شرایط کرونا، امکان آن که مطابق با انتظاراتمان جام باشگاهی را اجرا کنیم، را نداشتیم. وی ادامه می دهد که در این شهرستان مربیان موفقی وجود دارند که می توانند از داوطلبان حمایت کرده و در جهت ترویج کتابخوانی فعالیت های موثری را داشته باشند.

پیشنهاد مطالعه : در دوره قاجار، بیشترین موارد خرافی در شعر عاشورایی ترویج یافت.

ریاست اداره ارشاد اسلامی اوز افزود : کتابخانه تخصصی که در جهت موزه مردم شناسی در این شهرستان تاسیس شده بود، امروز به عنوان محلی برای کودکان و نوجوانان تبدیل گردیده است. البته در تمامی مدارس نیز کتابخانه های خوبی ایجاد شده است که به نام نویسندگان مطرح کشور نام گذاری شده است. کتابخانه هایی که در سطح شهر هستند نیز در جهت ترویج کتابخوانی به صورت مجازی فعالیت های خود را ادامه داده اند.

هاشمی گفت : امید است که شرایط بهبود یافته و کودکان و نوجوانان ما بتوانند به صورت حضوری به کتابخوانی پرداخته و با یکدیگر تعامل های خوبی را در زمینه کتابخوانی داشته باشند. وی معتقد است تعامل در فضای مجازی نمی تواند تاثیر گفتگوهای حضوری را داشته باشد. اما این فضا باعث شده است که علاقه مندان به کتابخوانی در هر جایی که هستند بتوانند با یکدیگر گفتگو کرده و فرهنگ کتابخوانی را رواج دهند.

منبع : www.ibna.ir ا کتابداران شهرستان اوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *