اخبار دنیای چاپ

طرح های فصلی کتاب می تواند زمانی برای تنفس کتاب فروشی ها باشد

طرح های فصلی کتاب

مدیر شهر کتاب هفت چنار در این باره می گوید : با اجرای طرح های فصلی کتاب می توان در موقعیت های متفاوتی برای کتاب فروشی ها تنفس ایجاد کرده و شرایط را کمی تغییر دهیم اما در هرصورت نیاز است که اعتبارها نیز افزایش یابد.

احسان عظیمی مدیر شهر کتاب هفت چنار می افزاید : طرح های فصل کتاب به خوبی اثرگذار بوده و توانسته است خرید کتاب را در این شرایط رکود تکان دهد. وی ادامه می دهد : برگزاری طرح های فصلی در فصول مختلف بهار یا تابستان که در زمینه کتاب و کتاب فروشی ایجاد می شود می تواند تاثیرخوبی بر این حوزه گذاشته و مردم را ترغیب به خرید کتاب نماید.

پیشنهاد مطالعه : با فروش اینترنتی توانستیم از رکود حاصل از کرونا بیرون بیاییم

همچنین وی ادامه می دهد: آنچه که روشن است این است که این فضا و اجرایی شدن طرح های فصلی باعث شده است که کتاب فروشی ها به فعالیت خود ادامه داده و از این فرصت برای تنفسی دوباره استفاده نمایند.

عظیمی بیان می دارد : نیاز است که در طی این دوره ها میزان اعتبار کتابفروشی ها نیز افزایش یابد. این مبالغ البته در طی دوره تابستانه بالاتر رفته است . بهتر است این روند تکرار شود تا نهایتا برای کتابفروشی ها نتیجه ای مناسب رقم بخورد.

این مدیرشهر کتاب یادآور شد: کاملا روشن است که اعتبار تخصیص داده شده به کتاب فروشی ها در اندک زمانی به پایان می رسد و شایسته است که اعتبارات در سیاست گذاری ها به شکلی باشد که از همان ابتدای دوره افزایش داشته باشد. این کار باعث می شود که کتابفروشی ها بتوانند خدمات بیشتر و بهتری را به خریداران ارائه دهند.

پیشنهاد مطالعه : اجرای طرح تابستانه کتاب با بیست و شش کتابفروشی

عظیمی اشاره می کند که طرح بهاره بسیار موفق بوده است با وجود این که بسیاری از مردم هنوز از آن خبر نداشتند. وی می افزاید می بایست تبلیغات بیشتر و موثری در این خصوص انجام شود تا مردم بتوانند با دیدن تبلیغات از برگزاری طرح های فصلی کتاب مطلع شوند. از آن جایی که نمایشگاه کتاب تهران امسال برگزار نشده است، می توان اعتبارات حمایتی برای کتابفروشی ها را افزایش داده و با تبلیغات موثر تر، رونق این طرح های فصلی را بیشتر کرده و نهایتا به کسب و کار حوزه نشر و کتاب جانی دوباره بخشید.

منبع : www.ibna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *