اخبار دنیای چاپ

تخفیف زیاد هنگام فروش کتاب باعث از میان رفتن اعتماد خریداران است

تخفیف زیاد هنگام فروش کتاب

تخفیف زیاد هنگام فروش کتاب باعث از میان رفتن اعتماد خریداران است.

ریاست اتحادیه ناشران و کتاب فروشان تهران در خصوص طرح تابستانه گفت : در این طرح، هیچ یک از کتاب فروشی ها مجوزی در خصوص ارائه تخفیف نداشته اند.

هومان حسن‌پور، در خصوص ارائه تخفیف بیشتر همزمان با طرح تابستانه 99 از طریق کتاب فروشی ها می گوید : مطابق با قوانین نظام صنفی، تخفیف کتاب بایستی با هماهنگی های لازم با اتحادیه صورت گیرد. این که گفته شده است ارائه تخفیف ها با طبق هماهنگی با اتحادیه بوده است، باید گفت که این موضوع صحت نداشته و به صورت لفظی هماهنگی و تاییدی صورت نگرفته است.

پیشنهاد مطالعه : اختصاص یافتن کاغذ به ناشرین ، پیش از برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب

روال این گونه است که اگر کتاب فروشی تصمیم داشته باشد که فروش کتابها را با تخفیف داشته باشد، لازم است مطابق با ضوابط تعیین شده، درخواست خود را ارسال کرده که در این صورت در مدت زمان مشخصی این کار صورت می گیرد.

وی افزود: این روند به حتم می بایست مطابق با قوانی باشد، زیرا تمامی تلاش ها بر این است که زیانی به دیگر فعالان این حوزه نرسد. از همین روست که طبق ضوابط تعیین شده ، پس از درخواست کتبی ارائه شده به اتحادیه ، در صورت تایید، کتاب فروشی مجاز است که تخفیف در فروش را داشته باشد. که این کار نیز در یک مدت مشخص و نهایتا طی ده روز ممکن می شود که کتاب فروشی از شرایط تخفیف بیشتر استفاده نماید.

پیشنهاد مطالعه : تولید و ترجمه آثار مربوط به دفاع مقدس ضرورت دارد

ریاست اتحادیه در خصوص این موضوع و تخفیف مازاد در طرح تابستانه گفت : چند تن از کتاب فروشان در یک مقطع زمانی ، پیشنهادی داشتند که قرار شد در هیات مدیره بررسی شود. اما به دلیل عدم پیگیری درخواست ها، موضوع به اتمام رسید. وی ادامه داد : درخواست های ارائه شده به اتحادیه در تیرماه و مرداد ماه امسال، برای مازاد تخفیف، از سوی سه تن از کتابفروشان مطرح شد اما هیچ درخواستی حین اجرای طرح تابستانه به اتحادیه ارسال نشده و ثبت نگردیده است.

منبع : www.ibna.ir ا تخفیف زیاد هنگام فروش کتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *