اخبار دنیای چاپ

پنگوئن به کتابخانه‌های عمومی آمریکا کمک های ویژه ای ارسال می کند

انتشارات پنگوئن

طبق اظهارات انتشارات پنگوئن ، در شرایط فعلی اقتصاد جهانی به دلیل شیوع ویروس کرونا ،  تسهیلاتی را جهت کتابخانه ها منظور کرده است.

پابلیشرزویکلی، از انتشارات پنگوئن اعلام کرده است، این تسهیلات که به دلیل شرایط رکود حاصل از کرونا منظور شده است تا پایان سال اجرای خواهد بود. بدین ترتیب تهیه ی کتابهای صوتی و الکترونیک در وضعیت و قیمت های مناسبی در دسترس خواهد بود.

چندی پیش نیز برخی از ناشران آمریکایی که از معتبرترین انتشاراتی های آمریکایی محسوب می شوند، برای خرید کتاب الکترونیکی و کتاب صوتی در کتابخانه های عمومی آمریکا ، تسهیلاتی را منظور کرده بودند.

پیشنهاد مطالعه : ثبت تقاضای نصب تابلو ی راهنما برای کتاب‌فروشان

یکی از مسئولین پنگوئن اعلام می دارد که پنگوئن به عنوانی یکی از انتشاراتی های بزرگ و معتبر آمریکا در دسامبر سال جاری، برای خرید کتاب های صوتی و الکترونیکی، قراردادهایی را با کتابخانه های عمومی تمدید می نماید.

مسئول بخش کتاب‌های الکترونیک انتشارات پنگوئن، اسکیپ دای می گوید : انتشارات پنگوئن متعد است که مسئولانه کتاب های مخصوص دانشجویان و دانش آموزان را در کتابخانه ها تامین کرده و کتاب ها را در اختیار این قشر که از عمده مشتریان کتابخانه ها هستند، خواهد گذاشت.

انتشارات پنگوئن همچنین اعلام کرده است که پنجاه درصد برای خرید کتابهای صوتی و الکترونیکی تخفیف منظور شده است که این طرح به صورت موقتی اجرا خواهد شد. در این طرح، تمامی شرکت هایی که کتاب صوتی تولید می کنند و یا مدارس ، مشمول این تسهیلات انتشارات پنگوئن خواهند بود.

پیشنهاد مطالعه : برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب

این طرح برای مدارس و کتابخانه ها در ابتدای ماه مارس آغاز شدکه مطابق برنامه های اولیه می بایست مدت آن تمام می شد. اما مطابق اعلام مسئولان پنگوئن این مدت تا انتهای سال تمدید شد. آمارها نشان می دهد که بیست و پنج هزار تقاضای رسمی از مدارس و کتابخانه ها در سایت پنگوئن ثبت شده است.

این طرح انتشارات پنگوئن به دلیل رکود اقتصادی و کمبود بودجه ی کتابخانه های عمومی، مورد استقبال زیادی قرار گرفته وآن را پیگیر هستند. برخی از این کتابخانه ها به دلیل کسر بودجه در معرض تعطیلی هستند.

منبع : www.ibna.ir انتشارات پنگوئن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *