اخبار دنیای چاپ

حمایت از اهل قلم

حمایت از اهل قلم

سازمان بهزیستی بایستی حمایت از اهل قلم معلول را هم در وظایف خود ببیند

صادق صالحی، نویسنده روشندل اصفهانی که دو اثر لبخند و لبخند تلخ، را خلق نموده است در خصوص سختی هایی که نویسندگان معلول در خصوص انتشار آثارشان دارند می گوید. وی معتقد است نهادهایی مانند بهزیستی، بایستی از نویسندگان معلول حمایت نماید و این را از وظایف خود بداند. حمایت از اهل قلم

داستان لبخند تلخ که اثر نویسنده روشندل اصفهانی ، صادق صالحی است، از طریق انتشارات توانمندان که انتشاراتی خاص معلولان و وابسته به دفتر فرهنگی معلولین در شهر قم می باشد، چاپ شده است. این نویسنده در خصوص مسائل و چالشهای خود و دیگر اهالی قلم در خصوص آثار داستانی و ارائه آن ها به مخاطبانشان می گوید.

پیشنهاد مطالعه : در دوره قاجار، بیشترین موارد خرافی در شعر عاشورایی ترویج یافت.

وی در خصوص علت گرایش و علاقه اش به داستان نویسی گفت : شاید این گونه است که اکثر افراد تمایل دارند که تخیلات و خاطرات خود را ثبت کنند. من از دوران دبیرستان علاقه زیادی به نوشتن داشته و تقریبا در هر زمانی که فرصت می شد، می نوشتم . اما هنگامی که بازنشسته شدم، به صورت جدی نوشتن را شروع کرده و افکار و ذهنیاتم را به شکل داستان ثبت می کنم.

صالحی همچنین در خصوص تفاوت های بین داستان نویسان معلول و غیرمعلول می افزاید : در داستان نویسی تخیل انسان است که کار می کند. البته این مطرح است که افرادی که از نظر جسمی سالم هستند با شخص نابینا در خصوص رویت اشیاء، رنگ و شکل آنها ، توانمند بوده و بهتر می تواند آن ها را ترسیم نماید. شاید عمده ترین تفاوت در این موضوع باشد.

پیشنهاد مطالعه : کتابداران شهرستان اوز در دوران کرونا کتاب روستاها و را تامین کردند

 این نویسنده روشندل اصفهانی اضافه می کند: من داستان را به عنوان ابزار و روشی برای رشد و پیشرفت اهل قلم معلول، در نظر گرفتم. هر چند نوشتن می تواند هدف های زیادی داشته باشد و پیام های اخلاقی و فرهنگی زیادی را منتقل کرده و واقعیات جامعه را نشان دهد. نویسندگان عمدتا هدفشان از نوشتن، انتقال مسائل اجتماعی و واقعیات روز به شکل شعر و داستان است.

منبع : www.ibna.ir ا حمایت از اهل قلم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *